loading...

Za pomocą łomu dostał się do mieszkania. Skradł dekodery, odzież oraz spawarkę. Policjanci odzyskali część skradzionych przedmiotów, a sprawcy włamania przedstawili zarzuty.

Policjanci z I komisariatu otrzymali przed weekendem zgłoszenie o włamaniu do jednego z mieszkań w centrum miasta. Okazało się, że włamywacz pokonał zamknięte drzwi przy pomocy łomu. Łupem rabusia padły 3 dekodery telewizyjne, ubrania, buty oraz spawarka. Właścicielka mieszkania wyceniła straty na ponad 2 tys. zł.

Sprawa włamania wyjaśniła się jeszcze tego samego dnia. Operacyjni wytypowali sprawcę. Wszystkie przypuszczenia wskazywały na 24-letniego mieszkańca Lublina. W jednym z lombardów policjanci znaleźli wstawioną spawarkę, a w rejonie klatki schodowej, ukryte za śmieciami skradzione dekodery.

Zatrzymany mężczyzna był nietrzeźwy, dlatego trafił do policyjnego aresztu. 24-latek był przesłuchiwany na I komisariacie i przyznał się do winy. Powiedzenie, że „okazja czyni złodzieja”, w jego przypadku się sprawdziła. Jak ustalili mundurowi, tego przestępstwa dokonał, bo jako pracownik budowlany remontował kamienicę i wiedział, że w tym mieszkaniu nikogo nie było.

Mężczyzna usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem i wyraził chęć dobrowolnego poddania się karze. Jej wymiar to rok pozbawienia wolności w zawieszeniu na 3 lata, tysiąc zł. grzywny i obowiązek naprawienia szkody. Policjanci zabezpieczyli od 24 latka 300 zł na poczet przyszłych kar i grzywien.

Z kraju i ze świata

loading...

Ciekawostki

loading...

Wydarzenie kulturalne

loading...

Sport w regionie

loading...

Gospodarka

loading...

Społeczństwo

loading...

Hyde Park

loading...

.

Internetowa Gazeta Regionalna

 

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, ul. Targowa 23  
(zapraszamy na 1 piętro)
www.e-pojezierze.pl
e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redaktor Naczelny

tel. 602 406 545
.
Biuro Reklamy
tel. 602 811 876