loading...

W czasie majowego weekendu w Polsce według danych ministerstwa zdrowia przybyło 816 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, 35 osób zmarło, w tym 87-letnia kobieta z Tomaszowa Lubelskiego.

Aktualnie mamy oficjalnie liczbę 13 693 zakażonych od początku epidemii. W Polsce zmarło z powodu koronawirusa 678 osób.

Z tych danych wynika niewielki spadek liczby nowych zakażeń. Jakby wirus też zrobił sobie weekend. Ironizuję, bowiem rząd sam się przyznał, że w dni wolne od pracy robi się mniej badań a i dane dotyczące nowych zakażeń jakby szły wolniej do centrali.

Wszystkie te moje wątpliwości potwierdza taki znamienny przypadek, opisany przez niezależne media. Pracownik firmy szykującej pakiety na wybory prezydenckie jest zakażony koronawirusem. Zakażenie SARS-CoV-2 u pracownika magazynu EDC Expert potwierdzono już we wtorek 28 kwietnia. Na kwarantannę (na wniosek drukarni) skierowano tylko pięć osób. Po artykułach prasowych, kiedy wykonano już pracę przy pakietach do wyborów pocztowych, do piątku 1 maja łącznie już 27 osób sanepid skierował na kwarantannę – to pracownicy, którzy pracowali na tej samej zmianie razem z zakażonym kolegą oraz ich rodziny. Nic nie wiadomo by zrobiono im testy!

Na szczęście Lubelszczyzna z 374 potwierdzonymi testami przypadkami zakażenia koronawirusem znajduje się na końcu listy województw pod względem ilości zakażonych. Mniejszą liczbę osób z wirusem (oczywiście według oficjalnych rządowych danych) mają tylko cztery województwa. Fenomenem jest tu małe województwo lubuskie z 88 zakażonymi oraz warmińsko-mazurskie – 148 przypadków. W województwie świętokrzyskim jest 278 przypadków zakażenia a w podkarpackim 350. Wszystkie te województwa mają o wiele mniej mieszkańców niż województwo lubelskie – od 2 do 1,5 razy mniej. Co ciekawe, nasze województwo należy do chwalebnej ścisłej czołówki, jeśli chodzi o liczbę wykonywanych testów na 1 mln mieszkańców.

Łęczna 03 maja 2020

Aktualności z Łęcznej i regionu; informacje ważne i ciekawe z Łęcznej i okolic; biznes, sport i kultura w Łęcznej, Lubartowie, Lublinie, Świdniku i Włodawie.

Z kraju i ze świata

loading...

Ciekawostki

loading...

Wydarzenie kulturalne

loading...

Sport w regionie

loading...

Gospodarka

loading...

Społeczństwo

loading...

Hyde Park

loading...

.

Internetowa Gazeta Regionalna

 

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, ul. Targowa 23  
(zapraszamy na 1 piętro)
www.e-pojezierze.pl
e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redaktor Naczelny

tel. 602 406 545
.
Biuro Reklamy
tel. 602 811 876