loading...

Holenderski serwis analityczny Gracenote wskazał Brazylię jako faworyta piłkarskich mistrzostw świata w Rosji. Otrzymali 21 proc. szans na zwycięstwo w turnieju.

Za Brazylijczykami uplasowali się Hiszpanie (10 proc. szans), następnie obrońcy tytułu Niemcy oraz Argentyńczycy (po 8 proc.), potem Francuzi (6 proc.) oraz grupowi rywale Biało-Czerwonych - Kolumbijczycy (5 proc.). Takie samo prawdopodobieństwo na triumf uzyskali Peruwiańczycy (5 proc.), którzy wystąpią w mundialu po raz pierwszy od 1982 r.

Brazylijczycy, którzy w MŚ zagrają w grupie E z Kostaryką, Serbią i Szwajcarią, dostali też największe szanse – 90 proc., spośród wszystkich uczestników turnieju na awans do fazy pucharowej. Polska nie znalazła u analityków Gracenote specjalnego uznania. Dali oni biało-czerwonym tylko 50 proc. szans na awans do 1/8 finału. W naszej grupie H największe szanse na wyjście z grupy uzyskali Kolumbijczycy (aż 77 proc.), mniej od podopiecznych Nawałki: Senegal (45 proc.) i Japonia (29 proc.).

Przed dwoma lata holenderska firma trafnie wytypowała, że biało-czerwoni wystąpią w ćwierćfinale piłkarskich mistrzostw Europy. Wówczas to Polacy przegrali w 1/4 finału po karnych z Portugalią, późniejszym mistrzem.

Gracenote zajmuje się analizą danych dotyczących sportu od lat. Analiza mundialowych szans poszczególnych zespołów oparta została na danych statystycznych i milionie symulacji.

Z kraju i ze świata

loading...

Ciekawostki

loading...

Wydarzenie kulturalne

loading...

Sport w regionie

loading...

Gospodarka

loading...

Społeczństwo

loading...

Hyde Park

loading...

.

Internetowa Gazeta Regionalna

 

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, ul. Targowa 23  
(zapraszamy na 1 piętro)
www.e-pojezierze.pl
e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redaktor Naczelny

tel. 602 406 545
.
Biuro Reklamy
tel. 602 811 876