Jagiellonia Białystok pokonała Górnik Łęczna 1:0 w meczu 27. kolejki Ekstraklasy.

W pierwszej połowie żadna z drużyn nie stworzyła sobie widocznej przewagi. W drugiej, szczególnie po czerwonej kartce dla Damiana Jakubika w 66. minucie, dominowała już tylko Jagiellonia. Gospodarze mieli kilka dobrych szans, ale zdołali wykorzystać jedną. Autorem bramki zza pola karnego był w 84. minucie Konstantin Vassiljev. Wcześniej na listę strzelców mógł wpisać się m.in. Rafał Grzyb. Po strzale kapitana Jagiellonii piłka odbiła się jednak od poprzeczki.

Po 27 kolejkach Górnik Łęczna z 30 punktami znajduje się w grupie spadkowej zajmując 12 pozycję w tabeli. Następny mecz odbędzie się 20 marca w Łęcznej. Zielono-czarni zmierzą się z zajmującym 6 miejsce Zagłębiem Lubin.