W przedostatnią niedzielę czerwca na Orliku w Puchaczowie odbył się niepodległościowy turniej piłki nożnej o Puchar Wójta Gminy Puchaczów. Uświetnił on Dni Puchaczowa.

Pierwotnie miały w nim wziąć udział cztery drużyny. Niestety trzy dni przed rozgrywkami wycofała się z nich drużyna lubelskiej telewizji. Ostatecznie zaproszenie pomysłodawcy Mariusza Łagodzińskiego i organizatorów Urzędu Gminy w Puchaczowie przyjęły teamy Straży Miejskiej z Lublina, bokserów MGKS „Gwarek” Łęczna oraz powiatu łęczyńskiego VIP.

Niestety ta ostatnia drużyna z nazwy była tylko VIP, gdyż większość zawodników, którzy zgłosili akces do gry z różnych powodów nie wystąpiła. Przedstawicielem vipów byli zastępca burmistrza Łęcznej Leszek Włodarski i właściciel biura nieruchomości Marek Kloc, obaj z powodzeniem rywalizowali z piłkarzami, którzy na co dzień grają w piłkę nożną amatorsko czy też zawodowo. Ten drugi okazał się nawet super strzelcem, pokonując w dwóch meczach aż czterokrotnie bramkarzy przeciwników Naszą redakcję reprezentował na boisku dziennikarz działu sportowego Mariusz Łagodziński na co dzień pracownik starostwa.

Mocna drużyna powiatu (w składzie znaleźli się gracze z czwartej ligi czy też A klasy) odniosła dwa przekonywujące zwycięstwa pokonując w wysokich rozmiarach zarówno Straż Miejską z Lublina (8:3) jak i łęczyńskich bokserów (9:0) co dało jej bezdyskusyjne zwycięstwo w turnieju. W pierwszym meczu straży z bokserami, który jak się później okazało zadecydował o drugim miejscu w turnieju, padł wynik 3:1 na korzyść tych pierwszych.

Wszystkie drużyny otrzymały dyplomy i pamiątkowe puchary ufundowane przez Urząd Gminy w Puchaczowie. Mecze sędziowali Jerzy Wiącek i Stanisław Bosak zaś stroną organizacyjną turnieju zajął się Daniel Włodarczyk.

 

Łęczna 21 czerwca

.

Internetowa Gazeta Regionalna

 

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, ul. Targowa 23  
(zapraszamy na 1 piętro)
www.e-pojezierze.pl
e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redaktor Naczelny

tel. 602 406 545
.
Biuro Reklamy
tel. 602 811 876