Rafał Wójcik będzie trenerem Górnika Łęczna w sezonie 2018/2019. Były piłkarz KSZO Ostrowiec Świętokrzyski, Staru Starachowice, Pogoni Staszów, Korony Kielce, został nowym trenerem spadkowicza z pierwszej ligi.

Rafał Wójcik 40-letni trener (urodzony w Dąbrowie Tarnowskiej) po raz ostatni pełnił funkcję pierwszego trenera w Stali Stalowa Wola, gdzie pracował od lipca 2016 roku do kwietnia 2017. W 27 meczach pod jego wodzą zespół z Podkarpacia zanotował 11 porażek, 10 remisów i tylko 6 zwycięstw. Po zwolnieniu ze “Stali”, został asystentem w pierwszoligowej Bytovii Bytów, gdzie spędził cały poprzedni sezon.

Nowego trenera piłkarze poznali w środę na pierwszym pourlopowym treningu. Po dwóch spadkach z rzędu z Ekstraklas do II ligi w zespole panuje duża niepewność. Być może na ustabilizowanie sytuacji wpłynie właśnie nowy szkoleniowiec.

Zespół Górnika czeka jeszcze inne kadrowe trzęsienie ziemi. Kto w zespole pozostanie, a kto nie znajdzie miejsca w klubie? Jeszcze nie wiadomo, ale wszystko wskazuje na kolejną rewolucję. Zatrudnienie nowego szkoleniowca oznacza, że z łęczyńskim klubem na dobre żegna się Bogusław Baniak, który pracował w Górniku od 15 marca.

Górnik Łęczna pierwszy ligowy mecz rozegra w przedostatni weekend lipca w Wejherowie.

 

Łęczna 23 czerwca

.

Internetowa Gazeta Regionalna

 

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, ul. Targowa 23  
(zapraszamy na 1 piętro)
www.e-pojezierze.pl
e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redaktor Naczelny

tel. 602 406 545
.
Biuro Reklamy
tel. 602 811 876