W sobotnim meczu Górnik Łęczna pokonał Ruch Chorzów 5:1. Odgłosy wrzawy i radości niosły się ze stadionu po całym mieście. W tym momencie drużyna z Łęcznej po 4 meczach z których 3 zwyciężyła i 1 zremisowała, zajmuje w tabeli II ligi pozycję lidera z 10 punktami na koncie. Po piętach depczą mu jednak Siarka Tarnobrzeg, Stal i Olimpia Grudziądz, które zgromadziły po 9 punktów.

Początek spotkania nie zapowiadał, że gospodarze wygrają aż tak wysoko. Chorzowianie atakowali od pierwszego gwizdka i do tego mieli szanse na gole. Na szczęście świetnie dysponowany był tego dnia nasz bramkarz. Później gra się wyrównała. Pod koniec pierwszej połowy szczęście uśmiechnęło się do łęczyńskich zawodników. Sędzia podyktował rzut karny dla Górnika, a na bramkę zamienił go Patryk Szysz, dając naszym prowadzenie.

Początek drugiej połowy był dosyć nerwowy. W 65 minucie Ruch doprowadził do wyrównania. I znów szczęście uśmiechnęło się do zawodników z Łęcznej. Z minutę później drugą żółtą kartkę otrzymał Bartłomiej Kulejewski i goście musieli grać w osłabieniu, w dziesiątkę.

Zawodnicy trenera Wójcika nie zmarnowali szansy. W 72 minucie rezerwowy Jakub Chrzanowski przywrócił prowadzenie dla Górnika, a dwie minuty później sukces zielono-czarnych utrwalił Tomasz Tymosiak. Wynik ustalili w czterominutowym odstępie Kamil Bętkowski i ponownie Szysz.

Górnik Łęczna – Ruch Chorzów 5:1 (1:0)

Bramki: Szysz (43-z karnego, 89), Chrzanowski (72), Tymosiak (74), Bętkowski (85) – Kędziora (65).

Górnik: Prusak, Zagórski (86 Szczerba), Waleńcik, Pajnowski, Pisarczuk, Dzięgielewski, Tymosiak, Sosnowski (70 Bętkowski), Łuszkiewicz (81 Korczakowski), Szysz, Essam (66 Chrzanowski).

Ruch: Lech, Komarnicki, Obst, Kulejewski, Bartolewski, Kowalski (79 Nowakowski), Urbańczyk, Walski (59 Kędziora), Bogusz (86 Sikora), Podgórski, Balicki (68 Małkowski).

Żółte kartki: Essam, Szysz – Kulejewski, Bartolewski, Kowalski, Walski. Czerwona kartka: Bartłomiej Kulejewski (Ruch, 66 min, za drugą żółtą).

Widzów: 1658.