Pracowicie spędzili ostatni weekend zawodnicy Lubelskiego Klubu Sportów Walki Dan, którzy wystartowali w dwóch imprezach sportowych. W czeskiej Ostrawie odbyła się 30 marca kolejna edycja towarzyskiego turnieju taekwondo dla dzieci do lat 13 – Ippon Cup. Z kolei w wielkopolskich Włoszakowicach odbyły się w dniach 30-31 marca mistrzostwa Polski juniorów i seniorów w kickboxingu w formułach pointfighting i light-contact.

Podczas zawodów w Czechach w szranki stanęło ponad 200 młodych zawodników z Czech, Słowacji i Polski, a wśród nich także „danowcy” z sekcji w Świdniku, Łęcznej i Milejowie, którzy zapisali na koncie szesnaście medali.

Dwa złota przywiozła z Czech Kinga Matysiak, która ponownie nie miała sobie równych w układach formalnych, a tym razem stanęła także na najwyższym stopniu podium w walkach soft-stick i otrzymała puchar dla najlepszej zawodniczki w grupie roczników 2006-2008. Również dwukrotnie – w układach i walkach pointfighting do 160 cm – tryumfował Tomasz Gumienniak. Złoto w walkach soft-stick i srebro w technikach specjalnych zapisała na koncie Maria Skiba.

Jan Hawrysz w swoim debiucie w walkach pointfighting był drugi, zaś w technikach specjalnych pierwszy. Konkurencję pointfighting do 150 cm zdominował Jakub Trześniak – aktualny mistrz Polski w taekwondo i w kickboxingu wysoko wygrał wszystkie swoje pojedynki pewnie zdobywając złoto.

Po dwa medale zdobyli także Antoni Hawrysz (brąz układy, srebro soft-stick) i Oliwia Jakubowska (srebro układy, srebro soft-stick). Medalowe żniwo uzupełniło złoto Mai Besztak, srebro Łukasza Oleszka (po przegranej jedynie z Tomkiem Gumienniakiem) i brąz Mileny Zasybskiej, wszystkie w układach. Drużyna polska złożona z zawodników LKSW Dan i PKSW Azja Pabianice zajęła w klasyfikacji generalnej turnieju drugie miejsce za klubem gospodarzy (Skola Taekwon-do Karvina).

Z kolei w wielkopolskich Włoszakowicach w imprezie wzięły udział ekipy 68 klubów, co dało 406 startów indywidualnych (część uczestników startowała w obu formułach). Pięcioosobowa ekipa LKSW Dan wywalczyła sześć medali.

Pierwszego dnia w formule pointfighting danowcy w komplecie zameldowali się na podium. W kategorii -63 kg seniorów po wyeliminowaniu półfinałowych przeciwników przed czasem stanęli naprzeciw dwaj reprezentanci Dana, Marcin Gupta i Mateusz Buda. Po „bratobójczym” pojedynku zwyciężył 18:8 bardziej doświadczony Marcin. W kategorii -69 kg Paweł Zdun uległ w finale swojemu dobremu znajomemu Krystianowi Bisiowi z KSW Police zdobywając srebro. Brązowy medal w kategorii +94 kg wywalczył Daniel Marciszkiewicz. Jedyna w składzie juniorka Emilia Szalak zdobyła złoto w kategorii do 70 kg.

Drugiego dnia mieliśmy szanse na dwa medale. Niestety Paweł Zdun doznał kontuzji w walce ćwierćfinałowej, co wykluczyło go z kontynuowania pojedynku. Emilia Szalak natomiast po dwóch wygranych pojedynkach uległa w finale Laurze Zgolińskiej z Poznania powtarzając swój ubiegłoroczny wynik i zdobywając srebro. Kolejnym startem LKSW Dan będzie udział w międzynarodowych mistrzostwach Polski w taekwondo ZS PUT, które odbędą się w Częstochowie w dniach 13-14 kwietnia.