Trwają prace przy budowie ulicy Wierzbowej, Cegielnianej i Przemysłowej w Łęcznej. To największa w tym roku inwestycja realizowana przez gminę Łęczna.

Przedsięwzięcie to ma spore znaczenie dla układu komunikacyjnego Łęcznej bo połączy osiedla Pasternik i Bobrowniki. Rozpoczęło się w marcu i zakończy jeszcze w tym roku. Dzięki skomunikowaniu dwóch osiedli definitywnie rozwiązana zostanie kwestia dojścia i dojazdu do szpitala od strony osiedla Bobrowniki i Niepodległości. Karetki i pacjenci szybciej dotrą do lecznicy. Zbudowany zostanie także chodnik, ścieżka rowerowa oraz powstanie pętla autobusowa przy szpitalu.

Prace zostały podzielone na dwa etapy. Pierwszy zaczyna się przy Stokrotce i blokach na ulicy Wierzbowej gdzie już do użytku mieszkańców zostały przekazane 132 miejsca postojowe. W rejonie ul. Wierzbowej będą też dwie zatoki autobusowe. Ten odcinek kończy się za pizzerią na ulicy Perłowej.

Etap drugi to remont na Słoneczku. Prace trwają na ulicach Cegielnianej i Przemysłowej, aż po targowisko miejskie. Nową ścieżką rowerową dojedziemy do zjazdu na Mościska.

Łęczyński projekt zostanie dofinansowany z Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej. Koszt inwestycji to 4,2 mln zł, w tym dofinansowanie wyniesie ok. 2 mln zł. Wykonawcą robót jest Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Lubartów S.A. Prace mają być objęte 6-letnią gwarancją.   

.

Internetowa Gazeta Regionalna

 

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, ul. Targowa 23  
(zapraszamy na 1 piętro)
www.e-pojezierze.pl
e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redaktor Naczelny

tel. 602 406 545
.
Biuro Reklamy
tel. 602 811 876