W puli aktualnego budżetu obywatelskiego Lublina jest 15 mln zł. Budżet obywatelski Świdnika jak poprzednio wynosi równy milion złotych. Miasto Lubartów na ubiegłoroczny budżet obywatelski 2017 przeznaczyło 638 tysięcy złotych. We wszystkich tych miastach projekty do realizacji wybierają mieszkańcy w powszechnym głosowaniu. W Łęcznej na budżet obywatelski przeznaczono zaledwie 232 tys. zł, a wyboru projektów dokonają nie mieszkańcy a radni osiedlowi.

W Łęcznej w ramach budżetu partycypacyjnego mogą być proponowane projekty wynikające z zadań własnych gminy, służące poprawie warunków życia mieszkańców, możliwe do pełnego zrealizowania w danym roku budżetowym i realizowane na nieruchomościach będących własnością gminy Łęczna.

Każdemu z osiedli miasta została przypisana do dyspozycji określona kwota: Bobrowniki - 60 tys. zł, Niepodległości - 60 tys. zł, Samsonowicza - 60 tys. zł, Stare Miasto - 25 tys. zł, Słoneczne - 15 tys. zł, Kol. Trębaczów - 12 tys. zł. Razem raptem 232 tys. zł. Istnieje możliwość łączenia środków przeznaczonych dla poszczególnych osiedli. Warunkiem niezbędnym jest podpisanie w tej sprawie porozumienia przez właściwe zarządy osiedli. Informacje o działaniach podjętych w związku z realizacją procedury budżetu partycypacyjnego burmistrz Łęcznej publikuje na tablicach ogłoszeń oraz na stronie internetowej Urzędu Miejskiego w Łęcznej.

Propozycję projektu do zrealizowania w ramach budżetu partycypacyjnego może zgłosić minimum pięciu mieszkańców danego osiedla. Propozycję składa się na formularzu zgłoszenia projektu do Biura Rady Miejskiej (pl. Kościuszki 22) lub drogą elektroniczną w formie skanu poprawnie wypełnionego formularza na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Pomysły na usprawnienie czy uprzyjemnienie życia w mieście można składać do 21 sierpnia 2017 r. Decyduje data wpływu dokumentu.

Harmonogram prac nad budżetem obywatelskim:

I etap - Składanie projektów w Biurze Rady Miejskiej w Łęcznej, do 21 sierpnia 2017 r.

II etap - Weryfikacja zgodności projektów z założeniami budżetu partycypacyjnego, sierpień 2017 r.

III etap - głosowanie rady osiedla (w przypadku osiedli Słoneczne i Kol. Trębaczów Ogólnego Zebrania Mieszkańców Osiedla) nad złożonymi projektami.

IV etap - przekazanie burmistrzowi do 20 września wybranych do realizacji projektów budżetu partycypacyjnego na rok 2018.

.

Internetowa Gazeta Regionalna

 

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, ul. Targowa 23  
(zapraszamy na 1 piętro)
www.e-pojezierze.pl
e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redaktor Naczelny

tel. 602 406 545
.
Biuro Reklamy
tel. 602 811 876