Wczoraj, 25 września na łęczyńskich drogach policjanci prowadzili krajową akcję „Prędkość”. Złapali 46 kierowców przekraczających dozwoloną prędkość.

Podczas akcji policjanci wykorzystali wszystkie dostępne urządzenia do pomiaru prędkości. Patrole biorące udział w działaniach pełniły służbę w miejscach, gdzie dochodzi do dużej liczby wypadków drogowych oraz miejscach oznaczonych przez obywateli w KMZB, jako takie w których dochodzi do łamania przepisów drogowych.

Funkcjonariusze oprócz sprawdzania prędkości z jaką poruszają się kierowcy, weryfikowali ich stan trzeźwości, sprawdzali wyposażenie samochodów oraz wymagane dokumenty.

Łącznie skontrolowano 60 pojazdów, zarejestrowano 46 przekroczeń prędkości, nałożono 41 mandatów. Dwóch kierowców za nadmierną prędkość utraciło prawa jazdy. Doszło do tego w miejscach oznaczonych w KMZB przez mieszkańców jako niebezpieczne. Pierwszy – w miejscowości Ludwinów w terenie zabudowanym samochód pędził 105 km/h, drugi w Zezulinie, gdzie kierowca jechał tylko kilometr wolniej.

Statystyki wskazują, iż nieprzestrzeganie ograniczeń prędkości przez kierujących nadal jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych. W 2017 roku na drogach powiatu łęczyńskiego doszło do 19 wypadków oraz 322 kolizji. W zdarzeniach tych śmierć poniosło 5 osób, zaś 22 osoby zostały ranne.

.

Internetowa Gazeta Regionalna

 

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, ul. Targowa 23  
(zapraszamy na 1 piętro)
www.e-pojezierze.pl
e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redaktor Naczelny

tel. 602 406 545
.
Biuro Reklamy
tel. 602 811 876