W piątek (1 grudnia) wieczorem policjanci z Łęcznej zatrzymali do kontroli drogowej podróżującego przez Charlęż 24-latka. Mężczyzna jechał ze swoim kuzynem. Kierujący nie korzystał z pasów bezpieczeństwa, więc został za popełnione wykroczenie ukarany mandatem oraz punktami karnymi.

Z uwagi na to, że zachowywał się bardzo nerwowo, policjanci nabrali podejrzeń i postanowili przeszukać pojazd. Stróże prawa znaleźli dwa woreczki z różową i białą krystaliczną substancją, łącznie ponad 30 gram. W czasie dalszego przeszukania mundurowi znaleźli w chryslerze pistolet z magazynkiem, ale bez amunicji.

Do posiadania znalezionej substancji przyznał się kierowca samochodu, natomiast do broni - jego 19-letni kuzyn. Obaj mężczyźni zostali zatrzymani. Podczas przesłuchania starszy z nich wyjaśnił, że proszkowa substancja to dopalacze kupione za pośrednictwem internetu. Prawdziwością jego zeznań zajmą się śledczy, którzy w postępowaniu powołają biegłego.

Co do losów młodszego z mężczyzn, według wstępnych badań biegłego, zabezpieczona broń jest bronią palną w rozumieniu Ustawy o broni i amunicji i na jej posiadanie wymagane jest zezwolenie. W trakcie przesłuchania mężczyzna wyjaśnił, że broń została zakupiona przez internet i była wykorzystywana podczas występów grupy rekonstrukcyjnej, do której należy.

Zabezpieczona broń trafi do dokładnych badań balistycznych prowadzonych przez Laboratorium Kryminalistyczne. Mężczyźnie, u którego odnaleziono pistolet grozi kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

.

Internetowa Gazeta Regionalna

 

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, ul. Targowa 23  
(zapraszamy na 1 piętro)
www.e-pojezierze.pl
e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redaktor Naczelny

tel. 602 406 545
.
Biuro Reklamy
tel. 602 811 876