Po rocznej przerwie Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy znów zagrała w Łęcznej. 26 finał akcji odbył się w niedzielę 14 stycznia w hali widowiskowo-sportowej przy ul. Jaśminowej. W Łęcznej wolontariusze zebrali 29,8 tys. zł, czyli dwa razy więcej niż w 2016 roku.

W czasie niedzielnego finału pieniądze zbierało do puszek 30 wolontariuszy. Zbiórkę prowadzono nie tylko w Łęcznej, ale też w Ciechankach Łęczyńskich, Rogóźnie, Zofiówce, Ludwinie i Puchaczowie. Na trzy tygodnie przed finałem były prowadzone licytacje internetowe, w których udało się zebrać 6 tys. zł.

Finał odbył się w hali widowiskowo-sportowej przy ul. Jaśminowej, gdzie były występy solistów i zespołów wokalno-tanecznych w wykonaniu przedszkolaków i uczniów placówek oświatowych z Łęcznej. Później była licytacja niepowtarzalnych przedmiotów, po której wystąpił zespół News grający muzykę disco polo. Na koniec można było zobaczyć pokaz fajerwerków, czyli Światełko do Nieba.

W tym roku WOŚP zbierała pieniądze na zakup sprzętu, który pomoże w leczeniu noworodków. W zbieraniu pieniędzy uczestniczyło ponad 1700 sztabów w całej Polsce i 73 sztaby na świecie. Na ulicach z Orkiestrą grało ponad 120 tysięcy wolontariuszy. Już po północy z niedzieli na poniedziałek licznik konta WOŚP przekroczył granicę 80 mln zł. Dokładnie ta kwota wynosi 81 423 542 zł. Dokładnie liczenie ze wszystkich licytacji i form wsparcia Fundacji potrwa do początku marca.

.

Internetowa Gazeta Regionalna

 

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, ul. Targowa 23  
(zapraszamy na 1 piętro)
www.e-pojezierze.pl
e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redaktor Naczelny

tel. 602 406 545
.
Biuro Reklamy
tel. 602 811 876