Policjanci z Łęcznej zatrzymali 20-letniego mężczyznę, który uporczywie nękał swoją byłą partnerkę. Doszło do tego, że nocą wybił szybę w oknie domu jej rodziców i uszkodził należący do nich samochód. Decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy.

Cała sprawa zaczęła się na pozór niewinnie, gdy para postanowiła się rozstać. W pewnym momencie 19-latka poczuła się zagrożona. Kobieta zaczęła otrzymywać telefony i sms-y od byłego 20-letniego chłopaka. Treści rozmów oraz sms, a także wiadomości przesyłane za pośrednictwem komunikatorów i sieci społecznościowych zawierały groźby. Stalker śledził kobietę, przychodził do jej szkoły i przeszkadzał jej w wykonywaniu codziennych obowiązków jak i w normalnym funkcjonowaniu.

Jego zachowanie stawało się coraz bardziej uporczywe i niebezpieczne, tak że kilka dni temu w nocy wybił szybę w oknie domu rodziców dziewczyny, a także uszkodził należący do nich samochód osobowy. Po takim zdarzeniu cała rodzina zdecydowała się o wszystkim powiadomić policjantów z Łęcznej.

Funkcjonariusze podjęli czynności i doprowadzili do zatrzymania stalkera. Mężczyźnie – mieszkańcowi Łęcznej został przedstawiony zarzut uporczywego nękania pokrzywdzonej jak i zniszczenia mienia należącego do jej rodziców. Prokurator po zapoznaniu się z materiałem oraz wyjaśnieniami podejrzanego zdecydował o skierowaniu wniosku do sądu o jego aresztowanie. Sąd przychylił się do wniosku prokuratora i zastosował wobec 20-latka trzymiesięczny areszt.

Łęczna 12 kwietnia

.

Internetowa Gazeta Regionalna

 

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, ul. Targowa 23  
(zapraszamy na 1 piętro)
www.e-pojezierze.pl
e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redaktor Naczelny

tel. 602 406 545
.
Biuro Reklamy
tel. 602 811 876