Policjanci wyjaśniają okoliczności dwóch śmiertelnych wypadków do których doszło na terenie naszego województwa. Pierwszy miał miejsce wczoraj w Garbatówce (gm. Cyców), gdzie dwóch młodych mężczyzn poniosło śmierć, a jeden z obrażeniami ciała trafił do szpitala. Do drugiego wypadku doszło dzisiaj rano w m. Łomazy. Tam śmierć na miejscu poniósł 57-letni kierujący samochodem marki Audi A4. W obydwu przypadkach doszło do dachowania pojazdów.

W ciągu dwóch dni długiego majowego weekendu na naszych drogach zginęło już pięć osób. To tragiczny bilans i wspólnie z policjantami apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o zachowanie rozwagi i ostrożności na drodze.

Do pierwszego wypadku doszło wczoraj (28 kwietnia) około godz. 21:30 w m. Garbatówka, gm. Cyców. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący samochodem marki BMW prawdopodobnie w wyniku niedostosowania prędkości do panujących warunków stracił panowanie nad pojazdem w wyniku czego dachował i uderzył w budynek gospodarczy znajdujący się w pobliżu drogi. Niestety w wyniku zdarzenia dwóch mężczyzn w wieku 28 i 29 lat poniosło śmierć, a 28-letni właściciel pojazdu z obrażeniami ciała trafił do szpitala. Policjanci pod nadzorem Prokuratury Rejonowej we Włodawie wyjaśniają wszystkie okoliczności tego zdarzenia.

Z kolei do drugiego śmiertelnego wypadku doszło dzisiaj przed godz. 7 na drodze nieutwardzonej w m. Łomazy. Ze wstępnych ustaleń bialskich policjantów wynik, że kierujący samochodem osobowym marki Audi A4 57-latek, z niewyjaśnionych na chwilę obecną przyczyn, zjechał z drogi do rowu i następnie dachował pojazdem. Niestety w wyniku odniesionych obrażeń pomimo przeprowadzonej reanimacji kierowca zmarł. Mężczyzna podróżował sam. Policjanci pod nadzorem prokuratora pracowali na miejscu zdarzenia by wyjaśnić szczegółowe okoliczności tego wypadku.

W ciągu dwóch dni długiego majowego weekendu na drogach naszego województwa doszło do 8 wypadków drogowych w których śmierć poniosło 5 osób, a 9 zostało rannych. Policjanci wyeliminowali z dróg już 35 kierujących na „podwójnym gazie”.

Łęczna 29 kwietnia