Łęczyńscy policjanci podczas rutynowej kontroli drogowej zatrzymali poszukiwaną przez sąd 24-letnią kobietę. Miała orzeczoną karę 150 dni pozbawienia wolności za popełnione oszustwa. Do tego odpowie dodatkowo za posiadanie narkotyków.

Łęczyński patrol policji w piątek wieczorem, 22 czerwca w Kolonii Ludwin zatrzymał do rutynowej kontroli drogowej samochód marki Mercedes. Podczas sprawdzania tożsamości kierującego i pasażerów okazało się, że podróżująca samochodem kobieta jest poszukiwana przez wymiar sprawiedliwości. Sąd Rejonowy w Lublinie wydał za nią nakaz doprowadzenia do zakładu karnego celem odbycia za popełnione oszustwa kary 150 dni więzienia.

Podczas czynności wykonywanych z udziałem 24-letniej kobiety nie mającej stałego miejsca zamieszkania, mundurowi znaleźli zawiniątko z suszem. Badanie narkotesterem wykazało, że jest to marihuana.

Kobieta usłyszała zarzut posiadania narkotyków, za co grozi do 3 lat pozbawienia wolności. Po wykonaniu z nią czynności procesowych 24-latka została przetransportowana do Zakładu Karnego w Lublinie.

 

 Łęczna 24 czerwca