Łęczyńscy policjanci zatrzymali 53-letniego mieszkańca gm. Wólka, kierującego pojazdem marki Opel Corsa w stanie nietrzeźwości. Mężczyzna miał prawie 2 promile alkoholu w organizmie. Jak się okazało 53-latek nie posiada również uprawnień do kierowania pojazdami.

Wczoraj (22 listopada) po godz. 23 dyżurny łęczyńskiej komendy otrzymał zgłoszenie, że od strony Lublina w kierunku Łęcznej drogą krajowa nr 82 porusza się auto, którego kierujący może być w stanie nietrzeźwości. O sytuacji poinformował kierowca jadący za pojazdem marki Opel Corsa, który zwrócił uwagę na jadący wężykiem samochód. Na miejsce natychmiast zostali skierowani policjanci, którzy na ul. Krasnystawskiej w Łęcznej zatrzymali do kontroli drogowej pojazd wyglądem odpowiadający autu ze zgłoszenia.

Jak się okazało samochodem kierował 53-letni mieszkaniec gm. Wólka. Od mężczyzny wyczuwalna była silna woń alkoholu. Został on poddany badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzy, które wykazało prawie 2 promile alkoholu w organizmie kierującego. Jak się okazało 53-latek nie posiada również uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi.

Mężczyzna oznajmił, że nigdy nie posiadał prawa jazdy. Co oznacza, że przez 30 lat mógł poruszać się po polskich drogach facet, który nie powinien się na nich w ogóle znajdować. Ile razy prowadził pod wpływem alkoholu nikt nie wie. Przez dziesięciolecia jeździła więc bezkarnie osoba stanowiąca potencjalne zagrożenie dla wszystkich innych uczestników ruchu drogowego.

Wkrótce 53-latek odpowie przed sądem za jazdę w stanie nietrzeźwości oraz bez uprawnień. Za popełnione przestępstwo mężczyźnie grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Łęczna 23 listopada

Aktualności z Łęcznej i regionu; informacje ważne i ciekawe z Łęcznej i okolic; biznes, sport i kultura w Łęcznej, Lubartowie, Lublinie, Świdniku i Włodawie.

.

Internetowa Gazeta Regionalna

 

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, ul. Targowa 23  
(zapraszamy na 1 piętro)
www.e-pojezierze.pl
e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redaktor Naczelny

tel. 602 406 545
.
Biuro Reklamy
tel. 602 811 876