Powiatem łęczyńskim zarządzał będzie Krzysztof Niewiadomski z gm. Milejów, jego zastępcą został Dawid Kostecki, młody człowiek z Lublina. Ani jeden, a ni drugi nie są nawet powiatowymi radnymi. Po tych wyborach mieszkańcy powiatu, nawet ci głosujący na Prawo i Sprawiedliwość, w dużej mierze czują się oszukani. Nastrojów nie poprawia fakt, że w Łęcznej powstała szeroka koalicja w której skład wchodzi PO-PIS.

12 na 17 radnych zagłosowało na Krzysztofa Niewiadomskiego, a jego kandydaturę na starostę spoza radnych zgłosił Adam Niwiński, który w przeszłości był starostą i zostawił następcom bardzo zadłużony powiat.

- To był czarny czwartek i wstydzę się za radnych którzy tak wybrali. Pan Niewiadomski nie ma żadnych kompetencji – mówi bez ogródek wójt Milejowa.

Radni PIS mieli świadomość, że Krzysztof Niewiadomski to bardzo skonfliktowany człowiek, który jest z grupy posła Sobonia ze Świdnika. Wracamy do czasów kiedy samorządowcy nie będą współpracować z przedstawicielami powiatu – mówi nam jeden z wójtów. Nieoficjalnie podobne stanowisko prezentuje większość wójtów, którzy o Niewiadomskim mają nie najlepsze zdanie.

- Czuję się oszukany, oddając głos na PIS sądziłem, że starostą będzie ktoś z radnych tej partii, a nie człowiek, który nieudolnie starał się zostać wójtem w Milejowie, ale nic z tego nie wyszło – mówi rozżalony pan Marek z Łęcznej.

Zastępcą starosty jest Dawid Kostecki mieszkaniec Lublina, który pracował jako asystent wojewody, jest dobrym znajomym Konrada Sawickiego, radnego nowego sejmiku województwa, który w Łęcznej zdobył więcej głosów niż w rodzimym powiecie świdnickim i brał aktywny udział w politycznej układance w naszym powiecie.

W zarządzie znaleźli się jeszcze Piotr Rybak (dyrektor szpitala w Puławach), Arkadiusz Onyszko (trener w Motorze Lublin), Michał Woźniak (sołtys Stoczka). Wszyscy z komitetu PIS.

Piotra Rybaka znają mieszkańcy powiatu, bowiem był dyrektorem szpitala powiatowego w Łęcznej. Funkcję w zarządzie powiatu będzie pełnił społecznie, pozostając dalej dyrektorem placówki w Puławach. Przewodniczącym Rady Powiatu został wybrany Arkadiusz Biegaj, wiceprzewodniczącą – Jadwiga Jaskułecka.

Obecnie koalicję w powiecie tworzą radni z komitetów PIS, PO oraz Twój Samorząd, posiadający łącznie 12 głosów. W opozycji pozostają radni Wspólnej Sprawy oraz PSLu.

Przed władzami powiatu trudne zadanie wyprowadzenia samorządu z finansowej zapaści. Wielu rozżalonych mieszkańców powątpiewa czy realizować to powinni ludzie z zewnątrz. Do tego nie zweryfikowani wyborczo.

 

Łęczna 04 grudnia

Aktualności z Łęcznej i regionu; informacje ważne i ciekawe z Łęcznej i okolic; biznes, sport i kultura w Łęcznej, Lubartowie, Lublinie, Świdniku i Włodawie.

.

Internetowa Gazeta Regionalna

 

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, ul. Targowa 23  
(zapraszamy na 1 piętro)
www.e-pojezierze.pl
e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redaktor Naczelny

tel. 602 406 545
.
Biuro Reklamy
tel. 602 811 876