W powtórzonym naborze na stanowisko sekretarza powiatu łęczyńskiego zwyciężył Michał Pelczarski z Milejowa. W 2014 roku aktualny starosta i sekretarz startowali z tej samej listy (PIS) i z tego samego okręgu do rady powiatu. Wtedy obaj mandatu nie zdobyli.

Jak informowaliśmy, w środę odbyły się rozmowy z osobami ubiegającymi się o funkcję sekretarza powiatu łęczyńskiego. Swoje zainteresowanie w powtórzonym, drugim naborze, zgłosiły 4 osoby, ale ostatecznie na rozmowy dotarły 3 z nich. Dariusz Kowalski były wiceburmistrz, a następnie wicestarosta łęczyński, Radosław Szumiec były zastępca burmistrza Lubartowa, a także Michał Pelczarski z Milejowa.

Jak poinformował starosta, najlepszy okazał się powiązany z PiS Michał Pelczarski otrzymując aż 92% możliwych do zdobycia punktów, pozostali dwaj kandydaci otrzymali zaledwie po 36% punktów.

Michał Pelczarski był dyrektorem Biura Pełnomocnika Rządu ds. Osób Niepełnosprawnych, którą to funkcję pełni Krzysztof Michalkiewicz, wpływowy polityk Prawa i Sprawiedliwości.

Łęczna 3 lutego

Aktualności z Łęcznej i regionu; informacje ważne i ciekawe z Łęcznej i okolic; biznes, sport i kultura w Łęcznej, Lubartowie, Lublinie, Świdniku i Włodawie.

.

Internetowa Gazeta Regionalna

 

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, ul. Targowa 23  
(zapraszamy na 1 piętro)
www.e-pojezierze.pl
e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redaktor Naczelny

tel. 602 406 545
.
Biuro Reklamy
tel. 602 811 876