W sobotę, 2 lutego na terenie gm. Ludwin kierowca ciągnika rolniczego staranował ogrodzenie posesji uszkadzając przy tym skrzynkę elektryczną oraz ścianę prywatnego domu. Mężczyzna oddalił się z miejsca zdarzenia.

W godzinach wieczornych na terenie gm. Ludwin mieszkaniec domku jednorodzinnego nagle usłyszał głośne odgłosy łamanego drewna. Jak się okazało, kierujący ciągnikiem przejechał po ogrodzeniu prywatnej posesji taranując przy tym skrzynkę elektryczną, a następnie uderzył w ścianę domu uszkadzając konstrukcję drewnianą i elewację budynku. Kierowca ciągnika oddalił się z miejsca.

Łęczyńscy policjanci po otrzymaniu informacji o zdarzeniu ustalili sprawcę uszkodzenia mienia. Okazał się nim 41-letni mieszkaniec tej gminy. Mężczyzna przyznał się, że kierował ciągnikiem i uciekł z miejsca zdarzenia ponieważ wcześniej spożywał alkohol. Badania alkometrem na zawartość alkoholu wykazało, że miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

Kierowca stracił prawo jazdy i wkrótce za swoje czyny stanie przed obliczem sądu. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz kierowania pojazdami oraz dotkliwe konsekwencje finansowe.

Łęczna 5 lutego

Aktualności z Łęcznej i regionu; informacje ważne i ciekawe z Łęcznej i okolic; biznes, sport i kultura w Łęcznej, Lubartowie, Lublinie, Świdniku i Włodawie.

.

Internetowa Gazeta Regionalna

 

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, ul. Targowa 23  
(zapraszamy na 1 piętro)
www.e-pojezierze.pl
e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redaktor Naczelny

tel. 602 406 545
.
Biuro Reklamy
tel. 602 811 876