Międzynarodowa konferencja „Aktualne problemy natychmiastowej pomocy w ostrych urazach oparzeniowych” odbyła się 12 października w Szpitalu Powiatowym w Łęcznej.

Konferencji patronowała Europejska Akademia Samorządowa, Fundacja Pro Bono Futuro, Lubelska Izba Lekarska oraz władze powiatu łęczyńskiego.

Referaty wygłosili lekarze z Głównego Ukraińskiego Państwowego Centrum Oparzeniowego z Kijowa, Wołyńskiego Centrum z Łucka oraz naszego Wschodniego Centrum Leczenia Oparzeń i Chirurgii Rekonstrukcyjnej.

Podczas konferencji przedstawiano nie tylko nowoczesne sposoby leczenia ale omawiano całą drogę chorego z miejsca wypadku do szpitala i sposoby postępowania z chorym na każdym z etapów procesu leczenia. Dyskutowano nad drogą od zdarzenia do szpitala, omawiano zasady przyjęć oparzonych do szpitala na przykładzie Wschodniego Centrum Leczenia Oparzeń i Chirurgii Rekonstrukcyjnej oraz nowoczesne metody leczenia stosowane w Łęcznej. Goście z Ukrainy przedstawiali swoje doświadczenia w leczeniu ciężko poparzonych oraz prezentowali skuteczność rekonstrukcyjnej chirurgii oparzeń.

.

Internetowa Gazeta Regionalna

 

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, ul. Targowa 23  
(zapraszamy na 1 piętro)
www.e-pojezierze.pl
e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redaktor Naczelny

tel. 602 406 545
.
Biuro Reklamy
tel. 602 811 876