W niedzielę 21 września, zapraszamy na wspólne świętowanie i zabawę podczas rodzinnego pikniku, przy Starostwie Powiatowym w Łęcznej. Z okazji 15 - lecia Powiatu Łęczyńskiego organizatorzy przygotowali wiele atrakcji.

Kryształowa rocznica to okazja do uczczenia zmian, które zaszły na terenie naszego powiatu od 1999 roku. A powodów do świętowania jest wiele - tak jak wiele przedsięwzięć podejmowały i realizowały wszystkie jednostki powiatowe w tym czasie.

Program uroczystości:
11.30 – Msza Święta w kościele p.w. św. Barbary w Łęcznej
13.00 – Uroczysta sesja Rady Powiatu w Łęcznej z podsumowaniem 15 lat działalności Powiatu Łęczyńskiego, wręczenie nagród i odznaczeń
14.00 - 19.00 Program artystyczno-rozrywkowy – „Talent show powiatu łęczyńskiego”

Planowany harmonogram występów:
14.00 - zespół ludowy "Sielsko Anielsko" z Przedszkola Niepublicznego Aniołek
14.15 - występ taneczny wychowanków Ośrodka Rewalidacyjno-Wychowawczego w Łęcznej
14.30 - "Legenda Zawieprzycka" - przedstawienie uczniów ze Szkoły Podstawowej w Zawieprzycach
14.45 - zespół wokalny "TO MY" z GOK w Puchaczowie
15.00 - występ wokalny uczniów ZS im. K. K. Jagiellończyka w Łęcznej 
15.15 - grupa teatralna z Gimnazjum nr 1 w Łęcznej "Mimo wszystko…"
15.45 - prezentacja tańca nowoczesnego przez absolwentów ZS nr 2 im. S. Bolivara w Milejowie
16.00 - zespół taneczny "Fitdance", zespół teatralny "Bez nazwy" - Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Podgłębokiem
16.15 - Pokaz musztry dragonów - Chorągiew Zamku w Zawieprzycach
16.30 - Liberum Veto - grupa teatralna z ZS Górniczych w Łęcznej- "Lekcja o Powiecie Łęczyńskim"
16.45 - występ wokalny - Dominika Pogrzebska z ZS nr 1 w Łęcznej 
17.00 - występ wokalny zespołu z Powiatowego Zakładu Aktywności Zawodowej 
17.15 - pokazy sportowe sekcji zapaśniczej "Iskra Spiczyn" 
17.45 - "Dream Fall" - zespół z GDK w Cycowie
18.15 - zespół "The Ravel" z CK w Łęcznej
18.45 - zespół "Gone Astray" z Łęcznej

 


Obchody 15-lecia rozpoczną się Mszą Świętą, odprawioną o godz. 11.30 w kościele p.w. Św. Barbary w Łęcznej. Następnie na scenie przy Starostwie Powiatowym w Łęcznej odbędzie się uroczysta sesja Rady Powiatu z udziałem radnych wszystkich kadencji oraz zaproszonych gości. 
Po sesji zapraszamy wszystkich na urodzinowy tort.
W programie rodzinnego pikniku, który rozpocznie się o godz. 14.00 przy budynku Starostwa zaplanowano występy zespołów dziecięcych i młodzieżowych z terenu całego powiatu. Maili i duzi będą mogli wziąć udział w licznych konkursach i zabawach. Dzieci z radością spędzą czas na bezpłatnych urządzeniach rekreacyjnych: dmuchanym placu zabaw, basenie z piłeczkami, zjeżdżalniach, trampolinie. Barwne postacie z ulubionych bajek zapewnią maluchom atrakcyjne gry, zabawy i animacje. Strażacy, Zarząd Dróg Powiatowych oraz policjanci zaprezentują swój specjalistyczny sprzęt.
Na imprezie pojawi się tajemniczy gość. Będzie nim pluszowy, niebiesko-czerwony Gryf – symbol Powiatu. Zdjęcie z Gryfem obowiązkowe, a pamiątka z obchodów 15 – lecia Powiatu gwarantowana. 
Na zmęczonych zabawami będą czekały stoiska gastronomiczne. Podczas pikniku nie zabraknie też stoisk promocyjnych jednostek organizacyjnych Powiatu Łęczyńskiego, gmin oraz naszych partnerów i sponsorów. „W namiocie Powiatu Łęczyńskiego w godz. 14 - 17.00 będą dyżurowali pracownicy Starostwa Powiatowego w Łęcznej z wydziału komunikacji, geodezji, budownictwa, Powiatowego Zespołu ds. Orzekania o Niepełnosprawności oraz Powiatowy Rzecznik Konsumentów, którzy z przyjemnością odpowiedzą na Państwa pytania” – zachęca Starosta Adam Niwiński. Będzie też możliwość rejestracji w elektronicznym systemie bibliotecznym. O najważniejszych momentach z 15 - letniej historii naszego powiatu przypomni wystawa fotograficzna.
"Zapraszamy wszystkich mieszkańców powiatu łęczyńskiego do udziału w uroczystościach jubileuszowych" – mówi Przewodniczący Rady Powiatu Andrzej Grzesiuk - "To nasze wspólne święto, okazja do integracji, przypomnienia początków naszego powiatu, podziękowań, ale też dzielenia się radością ze wspólnych osiągnięć i sukcesów jakie dzięki dobrej współpracy z wieloma partnerami stały się naszym udziałem".

.

Internetowa Gazeta Regionalna

 

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, ul. Targowa 23  
(zapraszamy na 1 piętro)
www.e-pojezierze.pl
e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redaktor Naczelny

tel. 602 406 545
.
Biuro Reklamy
tel. 602 811 876