Dzisiejszej nocy łęczyńscy policjanci w odstępie zaledwie trzech godzin zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierowców. Pierwszy zatrzymany nie posiadał uprawnień do kierowania, zaś drugiemu mundurowi zatrzymali prawo jazdy.

Jako pierwszy, na ulicy Chełmskiej w ręce łęczyńskich mundurowych wpadł 38–latek z Łęcznej. Kierujący pojazdem Citroenem Xsara został poddany badaniu na trzeźwość, które wykazało blisko promil alkoholu w organizmie.

Przy sprawdzaniu wymaganych dokumentów okazało się, że kierowca nie posiada uprawnień wymaganych do kierowania pojazdami, dowodu rejestracyjnego i obowiązkowego ubezpieczenia OC pojazdu. Popełnione przez niego przestępstwa zagrożone są karą do 2 lat pozbawienia wolności.

Drugi z kierujących, który jechał na „podwójnym gazie” zatrzymany został w Łęcznej na ul. Wojska Polskiego. Mundurowi poddali 40-letniego mieszkańca Łęcznej, który kierował samochodem marki Opel Astra rutynowemu badaniu na trzeźwość. Wydmuchał niecałe pół promila alkoholu – co zgodnie z przepisami oznaczało, że popełnił wykroczenie kierowania pojazdem mechanicznym w stanie po użyciu alkoholu. Policjanci zatrzymali mu za pokwitowaniem prawo jazdy. Popełnione przez niego wykroczenie zagrożone jest karą aresztu lub grzywny.