Parkingowi wandale

Łęczyńscy policjanci zwracają się do ewentualnych świadków z prośbą o pomoc w ustaleniu sprawców uszkodzenia dwóch pojazdów marki Volvo i Peugeot do których doszło na parkingu przy ul. Stefanii Pawlak w Łęcznej. Wszystkie osoby posiadające informacje związane z tymi zdarzeniami proszone są o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Łęcznej  pod nr tel. 81-752-72-10, Wydział Kryminalny KPP w Łęcznej 81-752-72-38 lub 997.

Do pierwszego zdarzenia doszło pomiędzy 9 a 10 marca na parkingu przy  ul. Stefanii Pawlak w Łęcznej. Wówczas w pojeździe marki Volvo S80 nieznany sprawca bądź sprawcy uszkodzili przednie reflektory samochodu. Następnej nocy na tym samym parkingu została uszkodzona przednia szyba  w samochodzie marki Peugeot Bipper.

Skutki wypalania traw

6 marca br. przed 14 do Powiatowego Stanowiska Kierowania KP PSP w Łęcznej, wpłynęło zgłoszenie o pożarze suchej trawy w Wólce Bieleckiej (gm. Milejów). Ze zgłoszenia wynikało, że  ogień szybko się rozprzestrzenia i zagraża zabudowaniom. Do pożaru pojechały cztery zastępy straży pożarnej – z JRG KP PSP w Łęcznej oraz OSP: Ostrówek, Łańcuchów i Białka. Okazało się, że palą się pozostałości roślinne na nieużytkach (ok. 4 ha), ogień objął również część młodnika sosnowego (ok. 0,5 ha). Z uwagi na brak dojazdu, podmokły teren, brak drogi dojazdowej strażacy pożar musieli gasić ręcznie przy pomocy tłumic i szpadli. Działania gaśnicze trwały blisko 2,5 godziny angażując 15 ratowników.

Ranna w wypadku

4 marca w niedzielę przed godz. 7 rano na trasie Łęczna – Sosnowica w Rogóźnie doszło do wypadku. Kierujący Fordem Mondeo prawdopodobnie nie dostosował prędkości do panujących warunków pogodowych i samochód dachował. Jedna z pasażerek została ranna i z podejrzeniem urazu narządów wewnętrznych została przewieziona do szpitala w Łęcznej.Nożownik w busie29 lutego około godz. 19 w busie relacji Lublin-Łęczna pijany 33-letni mieszkaniec Łęcznej wyciągnął nóż i groził nim dwóm innym mieszkańcom Łęcznej. Na szczęście innym osobom obecnym w busie udało się uspokoić agresywnego pasażera. Mężczyzna wrócił na swoje miejsce. W Lublinie zaatakowani zadzwonili na policję, która zatrzymała 33-latka. Jak się okazało, miał w  organizmie blisko 2,5 promila alkoholu i trafił do policyjnego aresztu. (nor)