Spór płacowy z rządem prowadzony przez górników z Polskiej Grupy Górniczej przyniósł efekt w postaci podwyżek. Nie tylko dla górników ze Śląska. Takie same podwyżki otrzymają od 1 marca pracownicy LW Bogdanka S.A.

We wtorek 3 marca związki zawodowe działające w Bogdance podpisały porozumienie z władzami kopalni. Zawiera ono kilka punktów. Przede wszystkim ustalono poziom maksymalnego przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia na 2020 rok w kwocie 8408,81 na pracownika poprzez: wzrost płacy zasadniczej o 6% od 1 marca 2020, utrzymanie poziomu premii na poziomie z 2019 roku, wypracowanie premii doraźnej do 31 marca 2020 jako rekompensatę za brak podwyżek w styczniu i lutym 2020.

Ponadto zwiększeniu mają ulec składki podstawowa na Pracownicze Programy Emerytalne do 4,0% uczestników PPE. Będą cztery miliony złotych na dodatkowe odpisy świadczeń socjalnych. Wartość bezpłatnych talonów ma się zwiększyć do 19 zł za roboczodniówkę.

Związkowcy dodają w podpisanym piśmie, że w przypadku istotnej poprawy sytuacji i braku zagrożeń, dla wykonania planowanych założeń operacyjno-finansowych, strony wrócą do rozmów w drugiej połowie roku.

Łęczna 5 marca 2020

Aktualności z Łęcznej i regionu; informacje ważne i ciekawe z Łęcznej i okolic; biznes, sport i kultura w Łęcznej, Lubartowie, Lublinie, Świdniku i Włodawie.