Od piątkowego popołudnia policjanci zatrzymali 4 nietrzeźwych kierujących. Doszło również do wypadku drogowego – w którym kierujący oraz część pieszych byli pijani.

Do pierwszego zdarzenia doszło w piątkowe popołudnie na drodze Głębokie - Cyców. Policjanci zatrzymali do kontroli drogowej 29-letniego nietrzeźwego kierowcę, który jechał samochodem bez świateł i nie miał prawa jazdy. Miał natomiast ponad 2 promile alkoholu.

Kolejni nietrzeźwi kierujący wpadli w niedzielę. Nad ranem w miejscowości Głębokie patrol policji zatrzymał kierującego pojazdem marki Volkswagen, 20-letniego mężczyznę. Kierujący miał w organizmie blisko 0,7 promila alkoholu. Jak wyjaśnił – wracał z imprezy, na której wypił 3 kieliszki wódki. Dodatkowo okazało się, że pojazd nie posiada aktualnych badań technicznych. Policjanci zatrzymali kierującemu prawo jazdy za pokwitowaniem.

Następny amator jazdy na „podwójnym gazie” został ujęty po południu przez czujnego obywatela. Przejeżdżający drogą mężczyzna zauważył stojący w Ludwinowie (gm. Cyców) na poboczu drogi uszkodzony samochód marki Peugeot 406. Kierujący uszkodzonego samochodu po wyjściu z pojazdu zataczał się. Na miejsce została wezwana policja. Mundurowym 36-letni mieszkaniec gm. Cyców oznajmił, że wraca właśnie od kolegów, z którymi spożywał alkohol. Okazało się, że ma w organizmie blisko 2,5 promila alkoholu. Dodatkowo ustalono, że mężczyzna nigdy nie posiadał prawa jazdy. Został zatrzymany i trzeźwieje w policyjnym areszcie.

W niedzielę doszło też do zdarzenia na ul. Średniej w Łęcznej podczas wymijania pojazdów. Kierujący samochodem marki Ford Galaxy nie zachował bezpiecznej odległości i uszkodził lusterko mijającego go samochodu. Kierowca nie zatrzymał się po zdarzeniu i podjął ucieczkę. Poszkodowany udał się za sprawcą, wzywając jednocześnie policję. Mundurowi ustali posiadacza pojazdu. Okazał się nim 37-letni mieszkaniec Łęcznej. Mężczyzna został zatrzymany. Podczas badania na zawartość alkoholu wydmuchał ponad 2,2 promila.

Do groźnego w skutkach wypadku doszło sobotniej nocy. Kierujący samochodem marki Audi, 36–letni mieszkaniec gminy Ludwin w Podzamczu na prostym, nieoświetlonym odcinku drogi w terenie niezabudowanym potrącił grupę pieszych bez elementów odblaskowych. Dwaj 19-latkowie oraz 42-latek byli nietrzeźwi. Podobnie kierowca audi miał w organizmie ponad 2,1 promila alkoholu. W wyniku zdarzenia piesi z obrażeniami ciała zostali przewiezieni do szpitala. Na szczęście obrażenia, których doznali, nie zagrażają ich życiu.

.

Internetowa Gazeta Regionalna

 

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, ul. Targowa 23  
(zapraszamy na 1 piętro)
www.e-pojezierze.pl
e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redaktor Naczelny

tel. 602 406 545
.
Biuro Reklamy
tel. 602 811 876