Poruszenie i zaniepokojenie wśród łęczyńskich pracowników Netii wywołały ostatnie informacje ogłoszone przez zarząd firmy. W ubiegłym tygodniu spółka poinformowała o wprowadzeniu kolejnego programu oszczędności, z którym wiążą się zwolnienia grupowe. Firma chce w okresie od stycznia do marca 2015 roku zwolnić ok. 350-400 osób. Przy obecnym zatrudnieniu ok. 1700 osób oznacza to zwolnienie niemal co czwartej osoby. „Szczegółowe warunki zwolnień wymagają negocjacji ze stroną pracowniczą” - powiedział Adam Sawicki, prezes firmy. Rozpoczęto już rozmowy z organizacjami związkowymi.

Program zwolnień, który ma przynieść ok. 50 mln zł oszczędności rocznie, według zapewnień Sawickiego, realizowany ma być głównie w największych oddziałach firmy w Warszawie i Wrocławiu.

Poza zwolnieniami planowane są równolegle działania zmierzające do efektywniejszego wykorzystania innych zasobów firmy, co ma przynieść podobne oszczędności.

Netia związana jest z Łęczną od wielu lat, będąc jednym z największych pracodawców w naszym mieście. W związku ze specyfiką i warunkami pracy łęczyńska placówka zatrudnia przede wszystkim osoby młode, głównie kobiety. Jest to więc ta grupa, która w przypadku utraty pracy ma największe problemy z jej znalezieniem, zwłaszcza w naszym regionie. Dlatego też trudno się dziwić obawom pracowników firmy.

.

Internetowa Gazeta Regionalna

 

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, ul. Targowa 23  
(zapraszamy na 1 piętro)
www.e-pojezierze.pl
e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redaktor Naczelny

tel. 602 406 545
.
Biuro Reklamy
tel. 602 811 876