Od lipca bieżącego roku lekarze będą mogli wystawiać wyłącznie e-zwolnienia. Z obrotu prawnego mają wtedy zniknąć tradycyjne, papierowe druki L4. Liczba lekarzy i przychodni, które są już przygotowane na tą zmianę jest jednak znikoma.

Jednym z pomysłów na zmianę tej sytuacji są indywidualne szkolenia w ZUS. Co prawda firma organizuje wiele szkoleń dla lekarzy w swoich jednostkach oraz w przychodniach i szpitalach. Ale nie każdemu pasuje ich termin. Dlatego w wielu placówkach ZUS w regionie medycy mogą teraz umówić się na indywidualne przeszkolenie z e-zwolnień. Taka możliwość istnieje także w Biurze Terenowym ZUS w Łęcznej.

Wystarczy wcześniej zadzwonić i umówić się na spotkanie. Zgłoszenia przyjmuje pani Joanna Opalińska pod numerem telefonu 81 752 06 35. Na przeszkolenie można umówić się w dni powszednie w godzinach 8.00-15.00. Łęczyński ZUS mieści się przy ul. Obrońców Pokoju 5.

Podczas konsultacji lekarz będzie mógł zarejestrować się w Platformie Usług Elektronicznych ZUS, w której wystawia się e-zwolnienia. Pracownik ZUS pokaże, jak wypełnić i podpisać zwolnienie. Pomoże też lekarzowi w pobraniu certyfikatu ZUS, który jest bezpłatną i wygodną metodą elektronicznego podpisywania zwolnień.

 

Łęczna 16 marca

.

Internetowa Gazeta Regionalna

 

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, ul. Targowa 23  
(zapraszamy na 1 piętro)
www.e-pojezierze.pl
e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redaktor Naczelny

tel. 602 406 545
.
Biuro Reklamy
tel. 602 811 876