Gimnazjum nr 1 im. Komisji Edukacji Narodowej w Lubartowie 10 kwietnia obchodziło 18-lecie swojego istnienia. Z tej okazji odprawiona została msza św. w Bazylice św. Anny, a homilię wygłosił ks. Marcin Grzesiak, wicedyrektor Caritas Archidiecezji Lubelskiej. Po mszy, uroczysty pochód ruszył do gimnazjum.

Okrągła rocznica powstania gimnazjum przypada co prawda w sierpniu, ale 11 kwietnia 2002 roku szkoła przyjęła imię Komisji Edukacji Narodowej i sztandar szkoły. Dlatego kwiecień stał się świętem szkoły. Ponadto 9 kwietnia 2005 roku poświęcono tablicę z nazwiskami nauczycieli, którzy uczyli w czasie II wojny światowej. W kwietniu 1999 roku ówczesny Zarząd Miasta powierzył też Jerzemu Zbiciakowi misję utworzenia Gimnazjum nr 1.

Podziękowania w imieniu samorządu Miasta Lubartów złożył burmistrz Janusz Bodziacki, który powiedział m.in. - Ta rocznica jest niewielka, bo na przestrzeni historii naszego miasta, które ma 474 lata – 18 lat to jest mało. Jednak to jest ważne, gdyż na dobro naszego miasta składają się takie okresy, kiedy Lubartowianie żyli i tworzyli dobro naszego miasta dla żyjących wtedy i dla przyszłych pokoleń. W imieniu samorządu chciałbym bardzo serdecznie podziękować tym wszystkim, którzy przez 18 lat tworzyli dobro tego gimnazjum, którzy kształcili te roczniki z 18 lat.

Zebrani goście obejrzeli przedstawienie pt. „Jej portret”. Był też urodzinowy tort.

.

Internetowa Gazeta Regionalna

 

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, ul. Targowa 23  
(zapraszamy na 1 piętro)
www.e-pojezierze.pl
e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redaktor Naczelny

tel. 602 406 545
.
Biuro Reklamy
tel. 602 811 876