Policjanci ustalili i zatrzymali sprawców napadu na pracownika stacji paliw, do którego doszło w miniony weekend. Wśród zatrzymanych są dwaj mężczyźni w wieku 21 i 27 lat oraz 17 letnia dziewczyna.

Do zdarzenia doszło w nocy z 30 listopada na 1 grudnia. Dwóch mężczyzn wraz z towarzyszącą im kobietą udali się do jednej z miejscowości w gminie Niedźwiada. Jak ustalili policjanci tam włamali się do kontenera, skąd skradli butlę gazową. Później pod pozorem wymiany butli udali się do pobliskiej stacji paliw.

Sprawcy zaatakowali 58 letniego pracownika uderzając go drewnianym trzonkiem. Chwilę później uciekli kradnąc 140 złotych. Poszkodowanego znalazł przypadkowy klient wraz z drugim pracownikiem stacji. 58-letni mieszkaniec powiatu parczewskiego z obrażeniami głowy został przetransportowany do szpitala w Lublinie.

W kilka dni sprawcy zostali ustaleni i zatrzymani. 27-letni mieszkaniec gminy Ostrówek wpadł w ręce policji w Chełmie. 21-latek, mieszkaniec gminy Lubartów i towarzysząca mu 17-letnia mieszkanka powiatu lubartowskiego, zostali zatrzymani w miejscu zamieszkania młodego mężczyzny. Obaj mężczyźni wcześniej wchodzili już w konflikt z prawem, mają na swoim koncie m.in. przestępstwa przeciwko mieniu. Grozić im może kara do 15 lat pozbawienia wolności.

.

Internetowa Gazeta Regionalna

 

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, ul. Targowa 23  
(zapraszamy na 1 piętro)
www.e-pojezierze.pl
e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redaktor Naczelny

tel. 602 406 545
.
Biuro Reklamy
tel. 602 811 876