Zatrzymano 24-letniego obywatela Bangladeszu, który za pośrednictwem komunikatora internetowego składał propozycje seksualne małoletniej dziewczynce. Podejrzany usłyszał już zarzut, grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.

W minionym tygodniu policjanci z Lublina wspólnie z funkcjonariuszami z Lubartowa zatrzymali 24 letniego obywatela Bangladeszu. Mężczyzna za pośrednictwem komunikatora internetowego i smsów składał propozycje seksualne małoletniej mieszkance powiatu. Czujność zachowali rodzice, którzy poinformowali mundurowych o zamiarach mężczyzny. 24 latek zatrzymany został w Walentynki, na klatce schodowej tuż przed mieszkaniem dziewczynki. Został osadzony w policyjnym areszcie.

16 lutego obcokrajowiec doprowadzony został do Prokuratury Rejonowej w Lubartowie gdzie usłyszał zarzuty. Podejrzany będzie odpowiadał za nawiązywanie kontaktu z osobą małoletnią za pomocą systemu teleinformatycznego w celach pedofilskich i składanie propozycji obcowania płciowego. Grozić mu może kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Trudno nam dzisiaj wyobrazić sobie, że można funkcjonować bez dostępu do Internetu. Nie można jednak zapominać, że korzystanie z sieci może nieść za sobą także wiele zagrożeń, zwłaszcza dla osób małoletnich. Coraz częściej dochodzi do prób popełniania przestępstw na szkodę dzieci, ich wykorzystania seksualnego.

Mając na uwadze dobro dzieci policjanci zachęcają rodziców i opiekunów przede wszystkim do rozmów na temat istniejących zagrożeń, kontrolowania stron internetowych, jakie odwiedzają ich dzieci oraz monitorowania treści, jakie przesyłają za pośrednictwem portali społecznościowych czy innych aplikacji służących do komunikacji.

.

Internetowa Gazeta Regionalna

 

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, ul. Targowa 23  
(zapraszamy na 1 piętro)
www.e-pojezierze.pl
e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redaktor Naczelny

tel. 602 406 545
.
Biuro Reklamy
tel. 602 811 876