Dwie nielegalne uprawy konopi indyjskich ujawnili lubelscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej i funkcjonariusze z KP w Bychawie. Należące do dwóch 34-latków uprawy funkcjonariusze namierzyli na terenie gmin: Konopnica i Bychawa.

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej i funkcjonariusze z KP w Bychawie na podstawie własnych ustaleń wytypowali dwa adresy, w których miały znajdować się nielegalne uprawy konopi indyjskich.

Policjanci weszli na teren jednej z posesji w gm. Konopnica. Ich przypuszczenia okazały się trafne. W piwnicy funkcjonariusze odnaleźli namiot służący do uprawy, nawilżacz powietrza, lampy oraz nawozy. W namiocie znajdowało się 10 sadzonek w końcowej fazie kwitnienia. Na drugiej z wytypowanych przez policjantów posesji w gm. Bychawa odnaleziono podobną uprawę.

Łącznie zabezpieczono 25 sztuk sadzonek, spore ilości suszu, prawie 5 g haszyszu oraz specjalistyczny sprzęt służący do prowadzenia upraw.

Policjanci zatrzymali dwóch 34-letnich „plantatorów”. Obaj doprowadzeni zostali wczoraj do prokuratury. Wobec jednego z nich sąd zastosował areszt, drugi poddany został dozorowi. Mężczyźni odpowiadać będą z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii m.in za posiadanie i uprawę znacznej ilości narkotyków.

.

Internetowa Gazeta Regionalna

 

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, ul. Targowa 23  
(zapraszamy na 1 piętro)
www.e-pojezierze.pl
e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redaktor Naczelny

tel. 602 406 545
.
Biuro Reklamy
tel. 602 811 876