Dzielnicowi z V i VII komisariatu podczas ponadnormatywnej służby zatrzymali 4 kwietnia dwóch mężczyzn w wieku 26 i 35 lat. Lublinianin i jego kompan fałszywymi pieniędzmi zapłacili za zakupy w jednym ze sklepów.

Dzielnicowi z V i VII komisariatu, podczas pełnienia służby ponadnormatywnej zwrócili uwagę na dwóch mężczyzn. Było kilka minut po godz. 19:00, a stojący przy Pl. Dworcowym pili alkohol. Mundurowi podjęli interwencję. Podczas ich legitymowania i kontroli osobistej w portfelu jednego z nich policjanci zauważyli podejrzanie wyglądające pieniądze. Były to banknoty o nominale 50 złotowym. Wszystkie miały ten sam numer seryjny. Policjanci znaleźli sześć takich banknotów pięćdziesięciozłotowych.

Przy mężczyznach policjanci odnaleźli także paragony sklepowe. W sklepowej kasie odnalazły się jeszcze cztery fałszywki.

Mężczyźni odpowiadać będą za wprowadzenie do obiegu podrobionych środków płatniczych. 25 letni mieszkaniec Lublina i jego 35 letni kompan z Nałęczowa zostali zatrzymani. Usłyszeli zarzuty dotyczące wprowadzania do obiegu podrobionych środków płatniczych. Grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci będą ustalać skąd pochodziły fałszywe pieniądze.

.

Internetowa Gazeta Regionalna

 

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, ul. Targowa 23  
(zapraszamy na 1 piętro)
www.e-pojezierze.pl
e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redaktor Naczelny

tel. 602 406 545
.
Biuro Reklamy
tel. 602 811 876