Lubelscy policjanci zatrzymali 21-letniego mieszkańca Lublina podejrzanego o kradzieże i zniszczenie kabli telekomunikacyjnych. Wartość strat na szkodę trzech firm telekomunikacyjnych oszacowana została na kwotę prawie 7 tys. zł.

Do zniszczenia i kradzieży kabli telekomunikacyjnych trzech operatorów doszło 10 i 12 maja. Wartość strat oszacowana została na kwotę prawie 7 tys. zł. Policjanci, którzy wykonywali czynności na miejscu zdarzenia ujawnili przy jednej ze studzienek telefon komórkowy, który wypadł sprawcy. Natomiast w pobliżu drugiej znajdował się monitoring, który zarejestrował wizerunek sprawcy. Funkcjonariusze ustalili, że sprawcą jest 21-letni mieszkaniec Lublina, jednak w miejscu zamieszkania go nie zastali. Kryminalni z VI Komisariatu Policji wspólnie z wywiadowcami z Komendy Miejskiej Policji w Lublinie sprawdzali miejsca, gdzie może ukrywać się mężczyzna. W minioną niedzielę ich praca przyniosła efekt, zatrzymali 21-latka, który ukrył się u swojej babci w szafie.

Mężczyzna oprócz zniszczenia i kradzieży kabli, odpowie również za wybryk o charakterze chuligańskim i kierowanie gróźb karalnych, których dopuścił się 24 kwietnia wobec trójki mieszkańców Lublina. 21-latek przyznał się do wszystkich zarzucanych mu czynów i poddał dobrowolnie karze w wymiarze 7 miesięcy bezwzględnego pozbawienia wolności, obowiązkowi naprawienia szkody poprzez wpłatę wyrządzonej szkody oraz uiszczenie nawiązki wobec trójki mieszkańców Lublina.

.

Internetowa Gazeta Regionalna

 

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, ul. Targowa 23  
(zapraszamy na 1 piętro)
www.e-pojezierze.pl
e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redaktor Naczelny

tel. 602 406 545
.
Biuro Reklamy
tel. 602 811 876