Za rozbój na starszej kobiecie odpowie dwóch 16 latków i 15-latek z Lublina. Młodzi bandyci w miniony czwartek napadli na pracującą w punkcie z prasą sprzedawczynię.

Do zdarzenia doszło w dzień powszedni po południu. Do jednego z punktów prasowych w mieście weszło trzech nastolatków. Zapytali czy mogą pooglądać papierosy. Chwilę później wszyscy opuścili lokal, by kilka minut później tam powrócić. Tym razem dwóch nich stanęło przy wejściu. Trzeci z młodzieńców podszedł do sprzedawczyni, wszedł za ladę i rzucił się na nią. Napastnik zadał jej pięścią cios w twarz, podduszał, a później chwycił szklaną butelkę i rozbił ją na jej głowie.

Sprawcy uciekli ze sklepu zabierając dzienny utarg z kasy oraz paczki papierosów. Pokrzywdzona kobieta została przewieziona do szpitala z obrażeniami twarzy i głowy. Na szczęście jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Sprawą tego brutalnego rozboju zajęli się policjanci z IV komisariatu. Rysopisy sprawców trafiły do patroli w mieście. Wczoraj wieczorem jeden z patroli zauważył dwóch nastolatków. Ich wygląd odpowiadał posiadanym rysopisom. W trakcie legitymowania funkcjonariusze ujawnili w plecaku jednego z nastolatków paczki papierosów. Zabezpieczono także pieniądze noszące ślady zabrudzenia krwią.

Obydwaj młodzieńcy zostali zatrzymani. Są mieszkańcami Lublina w wieku 15 i 16 lat, dobrze znani policji ze wcześniejszych konfliktów z prawem. Jeden z nich – 16-latek, uciekł z ośrodka wychowawczego. Nastolatkowie zostali umieszczenie w Policyjnej Izbie Dziecka. Wczoraj rano policjanci z „czwórki” zatrzymali ich kolegę. To 16-latek z Lublina.

#pojezierze

 

.

Internetowa Gazeta Regionalna

 

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, ul. Targowa 23  
(zapraszamy na 1 piętro)
www.e-pojezierze.pl
e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redaktor Naczelny

tel. 602 406 545
.
Biuro Reklamy
tel. 602 811 876