18 zarzutów sklepowych kradzieży usłyszała 69-latka. Kobieta odwiedzała jeden ze sklepów i w niespełna miesiąc skradła różnego rodzaju asortyment. Jej łupem padały artykuły spożywcze, tekstylia, a nawet whisky. Sprawczyni została zatrzymana podczas ostatniej kradzieży, kiedy z butelkami alkoholu próbowała niepostrzeżenie wyjść ze sklepu.

Kobieta została zatrzymana przed kilkoma dniami, kiedy to próbowała wynieść z jednego z dyskontów w Śródmieściu butelki z alkoholem. Próba kradzieży została zauważona przez pracownika ochrony, który uniemożliwił kobiecie wyniesienie łupów. Chwilę później na miejsce przyjechali policyjni wywiadowcy. Sprawczynią kradzieży okazała się 69-letnia mieszkanka Lublina. Towar trafił na sklepową półkę, zaś kobieta na II komisariat w Lublinie.

Kryminalni analizując otrzymane wcześniej zgłoszenia zaczęli przypuszczać, że kobieta może być sprawczynią kilkunastu innych podobnych kradzieży, do których dochodziło w tym samym sklepie w ciągu ostatniego miesiąca. Zapisy kamer sklepowego monitoringu potwierdziły te podejrzenia. Widać było na nagraniach, jak 69-latka kradnie artykuły ukrywając pod odzieżą i wychodzi ze sklepu nie płacąc za towar. Interesowało ją praktycznie wszystko, skradła pokrowiec na pralkę i rum. Policjanci ustalili, że 69-latka aż kilkunastokrotnie dokonała kradzieży w tym miejscu. Sklep wycenił straty na łączną kwotę ponad 2 tys. zł.

Na II komisariacie kobieta usłyszała w sumie 18 zarzutów kradzieży, przyznała się do winy i wyraziła chęć dobrowolnego poddania się karze. Za kradzież kodeks karny przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.

Łęczna 24 stycznia

Aktualności z Łęcznej i regionu; informacje ważne i ciekawe z Łęcznej i okolic; biznes, sport i kultura w Łęcznej, Lubartowie, Lublinie, Świdniku i Włodawie.

.

Internetowa Gazeta Regionalna

 

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, ul. Targowa 23  
(zapraszamy na 1 piętro)
www.e-pojezierze.pl
e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redaktor Naczelny

tel. 602 406 545
.
Biuro Reklamy
tel. 602 811 876