Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego podczas którego 21-letni kierujący pojazdem marki Citroen Berlingo potrącił dwie osoby przechodzące przez jezdnię. Piesi z obrażeniami ciała zostali zabrani do szpitala. Niestety w wyniku odniesionych obrażeń 24-latka zmarła.

Do wypadku doszło wieczorem około godziny 18:25 w miejscowości Dys w obszarze zabudowanym, ale nieoświetlonym. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 21-letni mieszkaniec Lublina jadąc od strony Lublina w kierunku Jakubowic Konińskich prawym przodem pojazdu potrącił dwie osoby przechodzące przez jezdnię poza wyznaczonym przejściem dla pieszych. Piesi przechodzili ze strony lewej na prawą względem jazdy pojazdu.

W wyniku zdarzenia 24-latka z gm. Niemce oraz 29-letni mieszkaniec gm. Wola Uhruska zostali przewiezieni do szpitala z poważnymi obrażeniami ciała. Niestety po kilku godzinach kobieta zmarła. Kierowca został przebadany przez mundurowych na zawartość alkoholu w organizmie – był trzeźwy. Decyzją prokuratora została od niego pobrana krew do badań na zawartość środków odurzających.

Teraz policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają szczegółowe okoliczności tego tragicznego wypadku. Mundurowi za pokwitowaniem zatrzymali 21-latkowi prawo jazdy.

Łęczna 28 lutego

Aktualności z Łęcznej i regionu; informacje ważne i ciekawe z Łęcznej i okolic; biznes, sport i kultura w Łęcznej, Lubartowie, Lublinie, Świdniku i Włodawie.

.

Internetowa Gazeta Regionalna

 

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, ul. Targowa 23  
(zapraszamy na 1 piętro)
www.e-pojezierze.pl
e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redaktor Naczelny

tel. 602 406 545
.
Biuro Reklamy
tel. 602 811 876