Będący w czasie wolnym od służby trzej policjanci z Oddziału Prewencji Policji w Lublinie zauważyli jak ochroniarz jednego z dyskontów goni sklepowego złodzieja. Natychmiast ruszyli z pomocą, obezwładnili i zatrzymali sprawcę kradzieży, który chciał uciec z kilkoma butelkami drogiego alkoholu.

Do zdarzenia doszło 22 lutego tuż przed godz. 18:00, w jednym z dyskontów przy ul. Mełgiewskiej w Lublinie. Sprawca załadował do reklamówki kilka butelek alkoholu i z towarem przeszedł przez linie kas. Kiedy zareagował ochroniarz sklepu zaczął uciekać w kierunku wyjścia. Miał pecha bo w tej samej chwili do sklepu wchodzili trzej policjanci z Oddziału Prewencji Policji w Lublinie, którzy byli w czasie wolnym od służby. Funkcjonariusze widząc całe zajście, zatrzymali i szybko obezwładnili uciekającego złodzieja, po czym powiadomili o całym zdarzeniu dyżurnego. Na miejsce zostali skierowani policjanci z VI Komisariatu Policji w Lublinie, którzy dalej zajęli się „nieuczciwym klientem”. Straty sklepu zostały oszacowane na ponad 500 zł, towar w całości wrócił na sklepowe półki.

Sprawca podał policjantom dane osobowe swojego młodszego brata. Jednak mundurowi nie uwierzyli i udali się z mężczyzną do komisariatu. Tam okazało się, że jest to 23-letni mieszkaniec Lublina, a podawał dane brata ponieważ był poszukiwany listem gończym. Mężczyzna ma zasądzoną karę ponad 6 lat pozbawienia wolności, m. in. za rozbój, kradzież i uszkodzenie mienia. Teraz 23-latek odpowie jeszcze przed Sądem za wprowadzenie w błąd funkcjonariusza co do swoich danych osobowych oraz za przestępstwo kradzieży. Grozi mu dodatkowa kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

.

Internetowa Gazeta Regionalna

 

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, ul. Targowa 23  
(zapraszamy na 1 piętro)
www.e-pojezierze.pl
e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redaktor Naczelny

tel. 602 406 545
.
Biuro Reklamy
tel. 602 811 876