Około stu osób zgromadziła sobotnia manifestacja KOD w Lublinie przed Sądem Okręgowym przy Krakowskim Przedmieściu. Zorganizowano ją w obronie niezawisłości sądownictwa. W trakcie demonstracji zbierano podpisy pod listem do premier Beaty Szydło, w którym oprotestowano projekt zmian ustawy o Krajowej Radzie Sądownictwa.

- Rozpoczęto gigantyczną akcję propagandową szczucia na wymiar sprawiedliwości i sędziów obrażając ich godność i autorytet – mówił Krzysztof Kamiński z KOD, adwokat, były poseł, nowy szef lubelskiego KOD. - Zlikwidowano niezawisły Trybunał Konstytucyjny, obsadzając go partyjnymi nominatami, którzy na gwizdek z centrali są w stanie zachorować na 4-godzinną grypę. Na naszych oczach władza wykonawcza chce przejąć władzę sądowniczą. Czy chcecie powrotu PRL do polskich sądów, gdy na telefon dygnitarza partyjnego były wydawane wyroki? – pytał.

Podobne manifestacje – zorganizowane przez KOD i porozumienie organizacji prawniczych – odbyły się 25 lutego w wielu innych miastach w Polsce.

.

Internetowa Gazeta Regionalna

 

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, ul. Targowa 23  
(zapraszamy na 1 piętro)
www.e-pojezierze.pl
e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redaktor Naczelny

tel. 602 406 545
.
Biuro Reklamy
tel. 602 811 876