W Wołominie odbyła się w weekend ósma edycja otwartych mistrzostw Polski w tangsoodo. Impreza przyciągnęła ponad 340 zawodników z 29 klubów Polski i Białorusi, reprezentujących oprócz tangsoodo różne odmiany karate, kickboxingu czy taekwondo.

W gronie startujących znalazła się piętnastka reprezentantów Lubelskiego Klubu Sportów Walki Dan z sekcji w Świdniku i w Łęcznej. Jak zwykle start zakończył się sporym medalowym „łupem”.

W konkurencji układów na najwyższym stopniu podium stanął Daniel Cur. Kuba Wojciechowski, Łukasz Oleszek i Paweł Wilczopolski wywalczyli srebra, zaś Małgorzata Ciesielska, Natalia Oleszek i Tomasz Gumienniak brązy. Kuba Wojciechowski i Kacper Guz zajęli trzecie miejsca w technikach specjalnych.

Jak zwykle jednak wszyscy najbardziej liczyli na starty naszych reprezentantów w walkach. W formule semi-contact (pointfigthing) złote medale wywalczyli Daniel Cur, Paweł Wilczopolski, Jakub Trześniak i Marcin Gupta, srebro Paweł Zdun, a brązy Kacper Guz i Tomasz Gumienniak. W niedzielę medalowy łup powiększył się o trzy krążki, a właściwie prostokąty, bo takiego kształtu tym razem były medale. Paweł Zdun okazał się niepokonany tak w formule light-contact, jak i kick-light, zaś Daniel Cur był trzeci w light-contact. Start w Wołominie był etapem przygotowań do tegorocznych głównych startów danowców w taekwondo i w kickboxingu.

Kolejny start kontrolny już w najbliższy weekend - piątka zawodników Dana wystąpi w międzynarodowym turnieju LTSI South East Opens w angielskim Hatfield. Klub zaprasza wszystkich chętnych na treningi w Świdniku i Łęcznej - szczegółowy rozkład zajęć można znaleźć na klubowej stronie www.lkswdan.pl lub zadzwonić pod numer 602 351 585.