Chętni mogą jeszcze dołączyć do listy startujących zawodników 6. edycji Półmaratonu Solidarności. Rywalizację na trasie Świdnik - Lublin zaplanowano na 2 czerwca. Międzynarodowemu biegowi towarzyszyć będzie szereg wydarzeń towarzyszących.

Za dwa tygodnie, na dystansie 21,097 km, ulicami Świdnika i Lublina pobiegną uczestnicy Międzynarodowego Biegu Solidarności, który od sześciu lat odbywa się pod nową nazwą - PKO Półmaraton Solidarności. Start zlokalizowano przed bramą główną PZL-Świdnik. Początek biegu o godz. 9.00. Trasę w Świdniku wytyczono przez niemal całą długość al. Lotników Polskich. Na wysokości ulicy Klonowej robimy nawrót o 180 stopni, dalej biegniemy całą ul. Niepodległości, następnie ul. Armii Krajowej i Kusocińskiego, po czym ul. Klonową i kard. S. Wyszyńskiego. Następnie biegacze trafią na ul. Piasecką, Dr. Męczenników Majdanka, Lubelskiego Lipca '80, Stadionową, Młyńską, aż do mety na terenie Targów Lublin S.A.

PKO Półmaraton Solidarności w Lublinie zadebiutował na rynku biegów ulicznych w Polsce w 2013 roku i od razu stał się jedną z najpopularniejszych tego typu imprez w Środkowo-Wschodniej Polsce. W 2017 roku zawodnicy uznali bieg za najlepiej zorganizowaną imprezę z atrakcyjnie przygotowaną metą w hali Targów Lublin S.A.

Zgłoszenia do biegu przyjmowane są za pośrednictwem portalu internetowego www.datasport.pl. Wysokość opłaty startowej zależy od daty zgłoszenia. Do 27 maja wyniesie 90 zł, zaś do końca terminu przyjmowania zgłoszeń, tj. 1 czerwca - 100 zł. Posiadacze Karty Dużej Rodziny - Świdnik PRO Rodzina mogą liczyć na zniżki w wysokości 72 zł (zgłoszenia do 27 maja) i 80 zł (zgłoszenia do 1 czerwca). Zapisy będą prowadzone także dzień przed zawodami, w piątek, w godz. 10.00 - 20.00, przed budynkiem Miejskiego Ośrodka Kultury w Świdniku. Natomiast o godz. 17.00 rozpocznie się „pasta party” dla wszystkich uczestników sobotniego biegu.

W ramach imprezy zaplanowanych jest szereg wydarzeń towarzyszących. W sobotę, 2 czerwca, w centrum Lublina wystartuje 26. Bieg Solidarności „Lubelski Lipiec 1980”. Odbędą się biegi dla dzieci i młodzieży na dystansie 3000 m. Strefa Biznesu w hali targowej przy ul. Dworcowej wypełni się biegaczami i reprezentantami lubelskich firm. Powstanie miasteczko biznesowe z atrakcjami dla całych rodzin. To właśnie z myślą o rodzinach w Parku Ludowym odbędą się biegi łąkowe, ze sztandarowym biegiem - sztafetą z bocianem.

 

Łęczna 17 maja

.

Internetowa Gazeta Regionalna

 

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, ul. Targowa 23  
(zapraszamy na 1 piętro)
www.e-pojezierze.pl
e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redaktor Naczelny

tel. 602 406 545
.
Biuro Reklamy
tel. 602 811 876