W dniach 21-22 lipca w angielskim Birmingham odbyły się otwarte mistrzostwa świata Taekwondo International. W szranki stanęło około 2000 zawodników z 25 krajów.

Pierwszego dnia imprezy piątka reprezentantów LKSW Dan Świdnik wywalczyła sześć medali. Świdnicką konkurencją okazały się układy kadetów – zielonych pasów, gdzie złoto wywalczył Paweł Wilczopolski, a srebro Tomasz Gumienniak. Srebrny medal w walkach kadetek zdobyła Oliwia Frączyk, walcząc w wyższej niż zwykle kategorii wzrostowej -168 cm. Brąz wśród seniorów – niebieskich pasów w walkach zapisał na koncie Mateusz Buda, przegrywając półfinał minimalnie w dogrywce. Również brązowy medal wśród kadetów w walkach (kat. – 168 cm niebieskie pasy) przypadł w udziale Michałowi Markowskiemu.

Ten sam zawodnik wystąpił także w walkach tag-team zespołów trzyosobowych. W tej bardzo efektownej formule rywalizacji zawodnicy wymieniają się podczas pojedynku, przy czym można tworzyć zespoły międzynarodowe. Drużyna, w której skład obok Michała Markowskiego wszedł Oliwier Baranowski z Azji Pabianice oraz angielski zawodnik Ollie Slater wywalczyła brązowy medal.

Emilia Szalak, która pojechała do Birmingham wraz z kadrą Związku Sportowego Polska Unia Taekwondo, nie dała rywalkom najmniejszych szans zdecydowanie wygrywając swoją kategorię walk przerywanych. Walka finałowa skończyła się zwycięstwem przed czasem.

Korzystając z okazji, trener Dana Piotr Bernat również zgłosił się do startu w konkurencji układów formalnych weteranów z czarnymi pasami 40-50 lat. W silnie obsadzonej kategorii (około 50 zawodników) udało mu się awansować do finałowej ósemki, niestety do walki o podium zabrakło 0,1 punkta.