Koncerty, pokazy taneczne, wspólny polonez na placu Konstytucji 3 Maja i parada rowerowa – m.in. takie atrakcje na długi majowy weekend przygotowało miasto i Miejski Ośrodek Kultury w Świdniku.

1 maja odbył się VI Festiwal Miast Partnerskich. Miasto odwiedziła delegacja ze Śremu w województwie wielkopolskim. W programie była degustacja regionalnych potraw, koncert bluesowego zespołu „Korek” i pokazy taneczne grupy „Etna”. Świdnik reprezentowały zespoły muzyczne MOK, Zespół Tańca Ludowego „Leszczyniacy” i wokaliści zespołu „Fabryka pomarańczy”. 2 maja, w Dzień Flagi RP, w MCUS odbył się I Przegląd Zespołów Tanecznych „Roztańczony biało-czerwony Świdnik”. Imprezę – na wzór Lublina – zainaugurowało wspólne odtańczenie poloneza na pl. Konstytucji 3 Maja.

3 maja upłynie w Świdniku pod znakiem patriotycznej majówki. Oficjalne uroczystości rozpoczną się o godz. 9 na Placu Konstytucji 3 Maja. Natomiast o godz. 14 w muszli MCUS zacznie się przegląd wiosennej piosenki patriotycznej. Wystąpią dzieci ze świdnickich szkół i przedszkoli. Po godz. 16 rozpocznie się parada rowerowa, którą poprowadzi klub „Alfa”. Kolarze wyruszą spod fontanny i przejadą ulicami Niepodległości, Lotników Polskich, Racławicką i Wyszyńskiego. Ci, którzy chcieliby wziąć udział w paradzie, powinni ubrać się w biało-czerwone stroje i w takie barwy przyozdobić swoje jednoślady.

Zwieńczeniem patriotycznej majówki będzie koncert Helicopters Brass Orchestra, z nie tylko patriotycznym repertuarem.  

.

Internetowa Gazeta Regionalna

 

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, ul. Targowa 23  
(zapraszamy na 1 piętro)
www.e-pojezierze.pl
e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redaktor Naczelny

tel. 602 406 545
.
Biuro Reklamy
tel. 602 811 876