Na 3 miesiące został przez sąd aresztowany 39-latek z Lublina, który wyłudził od mieszkanki powiatu świdnickiego blisko 15 tys. złotych. Oszust obiecywał jej pomoc prawną dla syna mającego problemy z prawem. Sprawca usiłował dodatkowo, przy pomocy podrobionych dokumentów, wymóc na pokrzywdzonej zwrot pożyczek.
Sprawca działał przez kilka miesięcy na przełomie 2015 i 2016 r. W zamian za obietnicę załatwienia pomocy prawnej i opłacenia adwokatów dla syna, mężczyzna wyłudził od 69-letniej mieszkanki powiatu świdnickiego prawie 15 tysięcy złotych.


Nie dość, że żadna z przekazanych kwot nie została wykorzystana na prawników, to „uczynny pomocnik” rozzuchwalił się na tyle, że po kilku miesiącach zażądał od kobiety zwrotu pożyczek zaciągniętych rzekomo przez jej syna. Tym razem sprawcy chodziło o ponad 27 tysięcy złotych, a jako dowód zaciągnięcia pożyczek przedstawił pokrzywdzonej podrobione umowy z podpisem jej syna.
Zawiadomieni przez pokrzywdzoną policjanci przeprowadzili postępowanie, zebrali materiał dowodowy i zatrzymali oszusta. Sąd zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci 3-miesięcznego aresztowania. Za zarzucane czyny, których dopuścił się w warunkach powrotu do przestępstwa, zatrzymanemu grozi nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

.

Internetowa Gazeta Regionalna

 

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, ul. Targowa 23  
(zapraszamy na 1 piętro)
www.e-pojezierze.pl
e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redaktor Naczelny

tel. 602 406 545
.
Biuro Reklamy
tel. 602 811 876