Już jesienią tego roku na świdnickich ulicach ma się pojawić ekopatrol. Miasto chce bowiem wyposażyć strażników miejskich w pojazd z nowoczesnym sprzętem do m.in. monitorowania jakości powietrza.

Samochód, którego zakup jest planowany, ma być przede wszystkim wyposażony w sprzęt do monitorowania jakości powietrza. Powinien też mieć wysięgnik, który umożliwi pobranie próbki dymu na odległość. Zakłada się również, że laboratorium do monitorowania jakości powietrza będzie można podłączyć do drona. To pozwoli na uzyskanie szczegółowego obrazu, w których rejonach miasta do ogrzania domów czy firm używane są zakazane substancje. Najprawdopodobniej w tym celu będą wykorzystywane usługi odpowiednich, wyspecjalizowanych firm.

Świdnicki ekopatrol będzie również wyposażony w kamerę na podczerwień i miernik hałasu. Zakupione zostaną też „fotopułapki”, które będą pomocne w wykrywaniu osób podrzucających śmieci na miejskie tereny.

Dane zebrane przez ekopatrol mają być dostępne na stronie internetowej strazmiejskaswidnik.pl. Pozwoli to mieszkańcom miasta na stałe obserwowanie sytuacji smogowej w Świdniku.

.

Internetowa Gazeta Regionalna

 

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, ul. Targowa 23  
(zapraszamy na 1 piętro)
www.e-pojezierze.pl
e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redaktor Naczelny

tel. 602 406 545
.
Biuro Reklamy
tel. 602 811 876