Plac Konstytucji 3 maja objęli we władanie budowlańcy, a konkretnie świdnicka firma ClipBud. To ona jako jedyna złożyła w wyznaczonym terminie ofertę na przebudowę placu i prowadzi aktualnie prace budowlane.

Przetarg został ogłoszony w połowie lutego. Jedyna uczestnicząca w przetargu firma zaproponowała wykonanie przebudowy za, co nie przekracza zarezerwowanej w budżecie kwoty na przebudowę centralnego placu Świdnika.

Prace, warte 8,96 mln zł, mają potrwać do listopada. Po ich zakończeniu świdniczanie nie poznają centrum miasta. Oprócz wymiany sieci ciepłowniczej i wodno–kanalizacyjnej, znajdujących się pod płytą placu, co realizują miejskie spółki PEC i PK „Pegimek”, kolejnym etapem będzie wymiana całej nawierzchni i likwidacja wszelkich barier architektonicznych. Po przebudowie, w centralnym miejscu Świdnika, powstaną dwie fontanny z elementami dla zabaw dla najmłodszych. Wymienione zostaną ławki, zamontowane drewniane podesty, zdroje uliczne i iluminacje. Zegar pozostanie w północnej części placu, ale znajdzie się w nowym miejscu, na wysepce, w niecce jednego z dwóch wodotrysków. Pomnik Konstytucji 3 maja zostanie przesunięty naprzeciw pomnika „Smoleńsk 2010”. Ustawione zostaną również stoliki do gry w szachy i warcaby.

Według miejskich planów, na zrewaloryzowanym placu zostaną zorganizowane obchody 100. rocznicy odzyskania niepodległości.

 

Łęczna 21 kwietnia

.

Internetowa Gazeta Regionalna

 

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, ul. Targowa 23  
(zapraszamy na 1 piętro)
www.e-pojezierze.pl
e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redaktor Naczelny

tel. 602 406 545
.
Biuro Reklamy
tel. 602 811 876