Kobieta wjechała samochodem na drogę zamkniętą dla ruchu pojazdów, gdzie odbywało się targowisko. Nie zważając na wzmożony ruch pieszych i zwracaną jej uwagę kontynuowała jazdę, aż w końcu najechała na kobietę prowadzącą wózek z dzieckiem. Policjanci zatrzymali jej prawo jazdy.

Zdarzenie miało miejsce w sobotę. Co tydzień w Świdniku pomiędzy godz. 6 a 13 na ul. Targowej obowiązuje znak drogowy B-1 mówiący o „zakazie ruchu pojazdów”. Tego dnia po obu stronach ulicy rozstawiane są stragany, zaś jezdnia zamienia się w trakt, na którym natężenie ruchu pieszych jest bardzo duże.

36-letnia mieszkanka Świdnika nie zważając na obowiązujące przepisy ruchu drogowego, na duże natężenie pieszych a także uwagi zwracane jej przez przechodniów, wjechała samochodem przeciskając się przez tłum.

W pewnym momencie kierująca subaru najechała na kobietę prowadzącą wózek z małym dzieckiem. Na szczęście kobieta nie odniosła poważnych obrażeń i zakończyło się tylko na niegroźnych otarciach. Po całym zdarzeniu kierująca odjechała z miejsca.

Policjanci szybko ustalili kierującą pojazdem. Okazało się, że jest nią jedna z mieszkanek Świdnika. Badanie alkomatem w chwili zatrzymania wykazało, że była trzeźwa. Kobieta tłumaczyła, że musiała przejechać tą drogą, gdyż inne ulice miasta były zablokowane z uwagi na odbywające się biegi uliczne. Policjanci zatrzymali jej prawo jazdy.

Teraz za swoje zachowanie odpowie przed sądem.

 

Łęczna 4 czerwca

.

Internetowa Gazeta Regionalna

 

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, ul. Targowa 23  
(zapraszamy na 1 piętro)
www.e-pojezierze.pl
e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redaktor Naczelny

tel. 602 406 545
.
Biuro Reklamy
tel. 602 811 876