Ukraińskie linie Bravo Airways uruchomią loty do Kijowa, Chersonia i Charkowa. Taką informację potwierdziło lubelskie lotnisko na swoim facebookowym profilu.

O planach przewoźnika dotyczących połączeń pomiędzy Lublinem a trzema miastami na Ukrainie mówiło się już od pewnego czasu. Przedstawiciel linii w ukraińskich mediach zapowiadał inaugurację trasy do Chersonia, były też informacje na stronach lotnisk w Kijowie-Żulanach i Charkowie. Brakowało jednak oficjalnego potwierdzenia.

W piątek połączenia potwierdził Port Lotniczy Lublin. Pierwsze rejsy zaplanowane są już na 15 czerwca. Połączenia będą obsługiwane samolotami Boeing 737-500 z 112 lub 129 miejscami na pokładzie. Do Kijowa i Chersonia loty mają być 3 razy w tygodniu, a do Charkowa 2 razy w tygodniu. Bilety na trzy nowe trasy można kupić na stronie przewoźnika i w biurach podróży na terenie Ukrainy.

Aktualnie w Bravo Airways można rezerwować tylko przeloty na trasie Kijów – Lublin. Cena wynosi 1300 hrywien, czyli ok. 180 zł.

Na lotnisko w kijowskich Żulanach z Lublina lata obecnie Wizz Air. Z rozkładów na stronach węgierskich linii i lubelskiego portu wynika, że połączenie będzie obsługiwane co najmniej do końca marca przyszłego roku.

 

Łęczna 5 czerwca