Ponad 60 roślin konopi indyjskich i ponad 170 g suszu roślinnego znaleźli i zabezpieczyli policjanci na terenie jednej z miejscowych działek. Zatrzymano dwie osoby, które przyjechały na działkę by pielęgnować i podlewać krzaki marihuany.

Świdniccy kryminalni zatrzymali dwóch mieszkańców miasta, którzy przyjechali na jedną z miejscowych działek, gdzie uprawiali krzaki marihuany. Młodzi mężczyźni wpadli podczas pielęgnacji nielegalnych roślin. Mieli również ze sobą nowe sadzonki, które zamierzali zasadzić w ziemi.

Policjanci na terenie działki zabezpieczyli w sumie ponad 60 krzewów konopi oraz ponad 170 g suszu roślinnego. Badanie narkotestem potwierdziło, że rośliny i susz wykazują właściwości marihuany. Z takiej ilości zabezpieczonych narkotyków można byłoby sporządzić ponad 600 dilerskich działek.

22 i 27–letni mieszkańcy Świdnika zostali osadzeni w policyjnym areszcie. Wczoraj, 22 czerwca zostali doprowadzeni do sądu, który zastosował wobec nich tymczasowe aresztowanie. Za uprawę i posiadanie środków odurzających wbrew przepisom ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii grozi im nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

 

Łęczna 23 czerwca

.

Internetowa Gazeta Regionalna

 

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, ul. Targowa 23  
(zapraszamy na 1 piętro)
www.e-pojezierze.pl
e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redaktor Naczelny

tel. 602 406 545
.
Biuro Reklamy
tel. 602 811 876