Praktyczne zajęcia z bezpiecznych zachowań przygotowały dla przedszkolaków wychowawczynie i policjanci. By najlepiej przemówić do wyobraźni najmłodszych wychowawczynie wcieliły się w rolę milusińskich i odgrywały różne zachowania na drodze.

Niecodzienną lekcję przygotowały panie z Przedszkola nr 4 w Świdniku wspólnie z policjantami ze świdnickiej komendy. Wychowawczynie wcieliły się w rolę swoich podopiecznych. Nie tylko swoim zachowaniem, ale i zmienionym na tę okoliczność wyglądem, próbowały poruszyć dziecięcą wyobraźnię. Scenki miały przypomnieć o zasadach bezpiecznego zachowania się dzieci na drodze.

Panie, teraz jako przedszkolaki, prezentowały różne sytuacje ukazujące groźne dla maluchów sceny: zabawę przy ulicy, nieprawidłowe przechodzenie przez przejście, kontakty z nieznajomymi czy zagubienie się.

Każdorazowo, gdy pokazane było negatywne zachowanie, do „akcji” wkraczali policjanci. Głośnym dźwiękiem gwizdka sygnalizowali, że dzieje się coś złego i edukowali, jak dzieci powinny zachować się w danej sytuacji. Maluchy w wielkim skupieniu oglądały przedstawienie zapamiętując porady policjantów. Na koniec zapewniły, że będą się stosować do przekazanych wskazówek.

Dzieci spotkały się także z przewodnikiem psa służbowego, który opowiedział o swojej pracy i zademonstrował, jak wygląda pokaz posłuszeństwa czworonoga.

 

Łęczna 23 marca

.

Internetowa Gazeta Regionalna

 

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, ul. Targowa 23  
(zapraszamy na 1 piętro)
www.e-pojezierze.pl
e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redaktor Naczelny

tel. 602 406 545
.
Biuro Reklamy
tel. 602 811 876